Leedulastele meeldib Saare maakonna kämpingutes puhata (1)

SAAREMAAD TUTVUSTAMAS: Tublit tööd Saaremaa puhkamisvõimaluste tutvustamisel tegi ka Saaremaa Turismi esindanud Terje Nepper. Foto: Kati Aus

Eelmisel nädalavahetusel osalesid Saaremaa esindajad Vilniuses rahvusvahelisel turismimessil ADVENTUR 2014. Põhiliselt uurisid leedulased, kuidas saart jalgrattal avastada ning majutusest tunti enim huvi kämpingute vastu.

Kuressaare turismispetsialisti Kati Ausi sõnutsi tutvustasid nad Vilniuses kolme päeva jooksul puhkamisvõimalusi Saaremaal. Suurem osa Saaremaa messistendi külastajatest teadis Ausi sõnul, kus Saaremaa asub. “Vaid paarile inimesele oli vaja kaardi peal näidata, kus me asume,” tõdes ta.

Nagu ikka messidel, meenutasid külastajad varem Saaremaal veedetud aega. “Kes on kunagi sõjaväes olnud, kes on just eelmisel suvel läbi vee Vilsandil käinud ja soovib midagi sama toredat ka järgmiseks korraks leida,” kirjeldas Kati Aus leedulaste soove.
Leedulased on Kati Ausi sõnul enim huvitatud odavatest majutuskohtadest. Kui soomlased on väga huvitatud meie spaadest ja lätlased nii spaadest kui kämpingutest, siis leedulasi paeluvad peamiselt just kämpingud. “Odavad majutuskohad ongi kämpingud, kus saab telkida või siis soodsama hinnaga kämpingumajades ööbida,” märkis turismispetsialist, kelle sõnul spaahotellid leedulasi tavaliselt eriti ei huvita.

Messikülastajate seas leidus neidki, kes olid varemgi Saaremaal käinud ja mainisid näiteks Tehumardil asuvat kämpingut. Oli muidugi ka neid, kes varem saarel käinud ei ole, aga plaanivad kindlasti tulla. “Ka varasematest messidest on meelde jäänud, et paljud leedulased soovivad Saaremaad avastada jalgrattal ja tunnevad huvi meie rattateede vastu,” nentis Aus.

Nii mitmedki messikülastajad ütlesid, et nad on juba mõnda aega planeerinud Saaremaale sõitu. “Ehk õnnestus meil neile väike tõuge anda, et nad sel aastal selle reisi lõpuks ette võtaksid. Samas oli neid, kes on juba mitmeid kordi meie saari külastanud ja tulevad siia jälle tagasi,” rääkis Kati Aus.

Ühe hea uudise said saarlased messil kohe esimese päeva hommikul, kui neid külastas leedu giid, kelle grupist üks inimene oli eelmisel suvel Panga pangalt alla kukkunud. “Ta kiitis eesti kirurgide tööd ja andis teada, et pangalt pildistamishoos alla kukkunu on jõudsalt paranenud – räägib ja liigub,” ütles Aus. Turismispetsialisti sõnul ei ole Pangalt alla kukkumise juhtumit rohkem keegi messil maininud. “Vaid reedel see giid ja laupäeval külastas messi selle allakukkunud leedulase endine töökaaslane,” märkis Aus, kelle sõnul pole kumbki Panga panga ohutuse kohta midagi öelnud. Giid rääkinud hoopis, et toob suve jooksul Saaremaale palju gruppe ja muljet, et nad Panga panka enam ei külasta, saarlastele messil kindlasti ei jäänud. “Usun, et ta pigem hoiatab gruppi rohkem enne bussist väljumist,” arvas Aus.

Saaremaad tutvustasid Leedus SA Saaremaa Turism esindajatena Terje ja Gert Nepper ja Kuressaare turismiinfokeskusest Kati Aus. Viimase kinnitusel viisid nad värskeid Saaremaa trükiseid ka Eesti suursaatkonda Vilniuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 507 korda, sh täna 1)