Alunaut on uhke oma noorte inseneride üle (4)

TULI JA JÄI: Kolledžitudeng Argo Sannik tuli esialgu Alunauti tutvumispraktikale, sooritas selle edukalt ja jäigi paigale. Foto: Sander Ilvest

TULI JA JÄI: Kolledžitudeng Argo Sannik tuli esialgu Alunauti tutvumispraktikale, sooritas selle edukalt ja jäigi paigale. Foto: Sander Ilvest

Juba mõnda aega on äsja aasta ettevõtte tiitli pälvinud alumiiniumpaatide ehitajal Alunaudil võimalik uhkust tunda omaenda väikese inseneribüroo üle.

Seal töötab kaks noort meest, Argo Sannik ja Ivo Väli, kel mõlemal käsil õpingud Kuressaare kolledžis. Esimene alustas Alunaudis insenerina 2012. aasta sügisel ja teine möödunud aastal. “Mingil hetkel jõudsime arusaamisele, et me ei saa tõhusat tööd teha, kui meil majas kohapeal inseneri ei tööta,” selgitas Alunaudi juht Mark Muru.

Kuna ka mitu tellimust tuli sisuliselt nõnda, et saabus paadi pilt koos sooviga just selline alus saada, siis oli kohapealsete inseneride olemasolu hädavajalik. “Ilma ei saa metallpaati ehitada,” kinnitas Muru. Nii pusinudki ta algul ise seda tööd teha, ent töö hulk kasvas ja tuli mõte luua oma inseneribüroo. Küsimus oli, et kui palgata kogenud insenerid, siis tahaksid nood kohe väga vinget palka, pealegi ei olnud kogenud paadiehitusinsenere kuskil ka n-ö ripakil. “Baltic Workboats oli esimene koht, kust neid hakkas tulema. Seal võeti tavalised insenerid ja kohapeal said neist laevaehitusinsenerid,” märkis Muru, kes otsustas siis tööle võtta üliõpilased.

Ta uuris TTÜ Kuressaare kolledži tudengite kohta ja vaagis, kes neist võiks Tornimäele kõige lähemal elada. Nii leidis ta Argo Sanniku. “Tulin alguses üldse tutvumispraktikale, tegin selle ära ja siis jäingi,” rääkis Sannik. Muru kinnitusel on Sannikul Alunaudis hästi läinud. “Ta pole ei purjetaja, ei padukalamees, kes ise kuuri all paatidega nokitseks. Tuli istus tühja koha peale ja olen temaga väga rahul. Vaikselt saab tast juba spetsialist!” kiitis Muru.

Ivo Väli on samuti tõeline leid. Väli õppis mõni aeg tagasi Kuressaare ametikoolis väikelaevaehitust ja käis Baltic Workboatsis alguses praktikal ning jäi siis sinna tööle. Hiljem avastas Mark Muru noormehe juba kolledžiõpilaste nimekirjast. “Kevadel kuulsin kuskilt, et Ivo pole enam Baltic Workboatsis, ja mõtlesin, et mis saab veel parem olla – ametikoolis õppinud, keevitaja töökogemus täiesti olemas ja nüüd õpib inseneriks,” rääkis ettevõtte juht.
“See tähendab, et Ivo ei projekteeri kunagi sellist alust, et keevitaja tuleks vihase näoga ja ütleks, et arvutis tegid valmis, tule tee päriselt ka…”

Muru on rahul, et praeguseks on Alunaudi väikses inseneribüroos sedavõrd hea meeskond. Oslost saabub disain ning selle, et paat koos püsiks ja ohutu oleks, tagavad Sannik ja Väli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 544 korda, sh täna 1)