Populaarseimaks osutus spaateenindaja eriala (2)

Kuressaare ametikooli uuele, spaateenindaja erialale esitati kaks korda rohkem avaldusi, kui on avatavas õpperühmas kohti.

Talvisel vastuvõtul populaarseimaks osutunud spaateenindaja erialale laekus 33 avaldust. Kooli teabejuhi Taavi Tuisu sõnul oli nii suur huvi tema jaoks üllatav.

“Uute erialadega väljatulek tavaliselt nii hästi ei õnnestu, sest eriala populaarsuse määravad suuresti suust suhu liikuv info ja sõprade soovitused, mida uue eriala puhul veel ei ole,” ütles Tuisk. “Samas rääkisime spaateenindaja eriala tulekust paari aasta jooksul, kui meil käis Leonardo da Vinci projekt õppekava loomiseks Soome ja Sloveenia partnerkoolide kogemuste põhjal.”

Kuigi spaateenindajaks õppida soovijaid on lausa kahe rühma jagu, avatakse õppedirektor Harald Tõru sõnul vastavalt riikliku koolitustellimuse kohtade arvule ja rahalistele vahenditele siiski vaid üks, 16 õpilasega õpperühm.

CNC-töötlemiskeskuse operaatori erialale laekus üheksa avaldust, sama palju esitati neid kolmele turismierialale kokku.

Taavi Tuisk soovitab neil, kes veel soovivad õppida CNC-eriala (päevases õppes õppeaeg kuus kuud) või rekreatsioonikorraldust, maaturismi ettevõtlust või turismikorraldust (kõik tsükliõppes, õppeaeg kaks aastat), endast paari päeva jooksul teada anda ja oma sisseastumisdokumendid kooli tuua.

“Turismiõpilased hakkavad õppima liitgrupina,” ütles Harald Tõru. “Ka praegu on meil väiksemaid rühmi ning siin on võimalik kombineerida.”

Vaid üksikud avaldused esitati pagar-kondiitri ja kelneri erialale. “Oleme otsustanud, et neid erialasid soovijate vähesuse tõttu avada ei saa,” lausus Tuisk, kelle sõnul on uus vastuvõtt nendele erialadele kavas suvel.
“Kelnerieriala on meil läbi aastate üsna kehvasti täitunud,” tõdes Tõru.

Kokku esitati ametikooli õppima asumiseks 55 avaldust. Õppida soovijad on 19–55-aastased, keskmine vanus on 34 eluaastat. Enamik avalduse esitanuist on Saare maakonnast, ent oli ka Harju- ja Lääne-Virumaal elavaid inimesi.

Selle nädala jooksul toimuvad ametikoolis vastuvõtuvestlused, mille tulemusel selgub reedel nii õpperühmade avamine kui ka õppetöö algusaeg.

“Õppeaeg algab 3. veebruarist, aga tsükliõppe puhul on see algusaeg erinevate erialade puhul erinev,” selgitas Tõru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 579 korda, sh täna 1)