Päevakeskus pidas eile 15. sünnipäeva (3)

TORDILE! Paremal jagab torti päevakeskuse toitlustusjuht Kaie Rei (roosa pluusiga). Magusasõbrad on (vasakult) Liia Kalinina, Viivi Mägi, Elli Raamat, Liia Belousov, Maido Toll ja Ilona Koristin. Foto: Sander Ilvest

TORDILE! Paremal jagab torti päevakeskuse toitlustusjuht Kaie Rei (roosa pluusiga). Magusasõbrad on (vasakult) Liia Kalinina, Viivi Mägi, Elli Raamat, Liia Belousov, Maido Toll ja Ilona Koristin. Foto: Sander Ilvest

Eile tähistas Kuressaare päevakeskus pidulikult oma 15. sünnipäeva. Saaremaa ühisgümnaasiumi väikeste laululaste (juhendaja Mari Ausmees) ja kammerkoori Eysysla (dirigent Veikko Lehto) südamlik esinemine lõi sünnipäevapeo väärilise meeleolu.

Kuressaare päevakeskuse viimast nädalat ametis oleva juhataja Tiia Tammsalu sõnul näitavad peod küll, et päevakeskusel läheb kenasti. Ka eile oli kohale tulnud üle saja inimese.

Saima, kes oma perenime öelda ei tahtnud, sõnas, et kuna tema käib veel poole kohaga tööl, siis päevakeskusse ta väga tihti ei satu.

“Aga ma leian, et see on väga hea koht,” lausus Saima, lisades, et on inimesi, kellel pole võimalust suhelda, ja neile on päevakeskus suurepärane koht.

Anni sõnul on see vanade inimeste jaoks hea maja. “Käin siin söömas vahel, kui ei viitsi kodus süüa teha, siin on tõesti väga head toidud,“ kiitis Anni, kes on päevakeskuses käinud selle avamisest alates. “Kõik on nii ilus ja saal nii suur, ruumi on rohkesti ja hästi kena on ka kohvikuosa, kus saad sõbrannaga juttu ajada,” rääkis Anni. Viivi Mägi ütles, et tema käib päevakeskuses näiteks juuksuris.

Kuressaare päevakeskuse tegevusjuhendaja Elja Parbus, kes on ametis 2002. aastast, rääkis, et praegu tegutseb päevakeskuses 14 ringi. Kõige populaarsem on neljatasandiline arvutikursus, millele on suisa järjekorrad. Ka kunstiringe on kaks. Parbuse sõnul on hästi populaarsed kord kuus toimuv mälumäng ja liikumisringid, mis käivad koos igal õhtul. Aga ka inglise keel algajatele ja edasijõudnutele.

“Me oleme kui üks suur sõpruskond,” tähendas Elja Parbus, lisades, et need inimesed, kes päevakeskuses käivad ja ringides osalevad, on kõik sõbrad. Küsimusele, kas on midagi, mis võiks selles majas ka teisiti olla, vastas Parbus, et alati saab ju paremaks minna, aga praegu on inimesed küll rahul.

Kõik peolised said kingituseks Kuressaare päevakeskuse pildiga väikese taskukalendri ning loomulikult sünnipäevatorti ja kohvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 322 korda, sh täna 1)