Nädalavahetusel toimus talvine aialinnuloendus (3)

Reedest pühapäevani toimus üle Eesti talvine aialinnuvaatlus, mille eestvedaja oli Eesti ornitoloogiaühing.

Aialinnuvaatluse koordinaatori Aarne Tuule sõnul oli eile hommikul kella kaheksase seisuga Saaremaal registreeritud 67 vaatluskohta. Nendes tegutses 103 vaatlejat, kellest 54 osales esmakordselt. Kokku loendati 2523 lindu. Ühes vaatluskohas registreeriti keskmiselt 37 lindu. Erinevaid linnuliike oli keskmiselt 6,6.

Lindude TOP 10 juhtis saarel rasvatihane 750 isendiga. Järgnes põldvarblane, keda märgati 320 korral ning kolmandal kohal oli rohevint 308 isendiga. Esikümne lõpetas koduvarblane, keda nähti vaid 88 korral.
Projektijuhi kergeks kurvastuseks seekord väga põnevaid liike ei silmatud. “Loomulikult loodan ma, et möödunud aasta vaatluste arv saab ületatud,” ütles Tuule. Tänavu toimus aialinnuvaatlus esmakordselt ka reedel ja seda just sellepärast, et vaatluses saaksid osaleda ka koolid ja lasteaiad.

Esialgsetel andmetel vaadeldi Eestis kokku üle 60 000 linnu vähemalt 58 liigist. Esmaspäeva hommikuks oli oma vaatlusandmed edastanud 2500 linnusõpra, kes tegid aialinnuvaatlust 1650 paigas üle Eesti.

Nagu Saaremaal, oli ka mujal Eestis kõige arvukam liik rasvatihane, kes moodustas üle 24% vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt eelmiste aastatega mahtusid esiviisikusse veel põld- ja koduvarblane, rohevint ja leevike. Kümnenda koha haaras harakas 2,1%-ga.

Ivika Laanet, Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 249 korda, sh täna 1)