FC Salme võitis minijalgpallis meistritiitli penaltiseeriaga (FOTOD)

VALUS EKSIMUS: Lümanda Rähnid finaali vedanud Sander Viira eksimus penaltiseerias maksis tema meeskonnale kuldmedalid. Foto: Raul Vinni

VALUS EKSIMUS: Lümanda Rähnid finaali vedanud Sander Viira eksimus penaltiseerias maksis tema meeskonnale kuldmedalid. Foto: Raul Vinni

Maakonna meeste minijalgpalli meistrivõistluste kuldmedalite saatuse otsustas penaltiseeria viimane täpne löök, mille sooritas finaalis Lümanda Rähnide vastu FC Salme ründaja Mikk Rajaver.

Kuna finaalkohtumise normaalajal väravaid ei löödud, siis pidid paremuse otsustama penaltid. Lümanda alustas ja Hardo Niit lõi 1 : 0, Salmel vastas tabamusega Urmas Rajaver. Ka Arnold Teller ja Sander Seeman realiseerisid oma võimalused kindlalt. Nii asus seisul 2 : 2 lööma Lümanda Rähnide liider Sander Viira, kuid just tema eksis ja nüüd sai Mikk Rajaver võimaluse mängu saatus otsustada. Väravavõrk sahises ja 3 : 2 võidu sai FC Salme.

“Penaltiseerias peavad lööjad olema valmis ja me määrasime mehed,” lausus FC Salme treener Maikko Mölder. “Kindlasti oli tegu loteriiga, aga meie poisid olid täpsemad ja kindla närviga.”

Lümanda Rähnide esindaja Kristo Kallas ei teinud penaltiseerias allajäämisest suurt numbrit. “Läks, nagu läks,” tõdes ta. “Hommikul me sellist võimalust üldse ei uskunudki. Olime finaalipääsuga juba võitjad, sest arvasime, et viies koht oleks päris hea, kuna mõned mehed ei saanud kahjuks tulla ja meie tiim polnud seekord parimas koosseisus.”

Nagu oodata oli, asus FC Salme mängus domineerima ja Lümanda Rähnid tõmbusid kaitsesse. Urmas Rajaver lõi kohe posti ja Mario Pruul andis turmtuld, kuid eesmärgile ei jõutud.

Hoopis Lümanda hakkas tasapisi kosuma ja kui mängu sekkus nende liider Sander Viira, tekkisid ohtlikud olukorrad ka Salme värava all. Viimased olid küll jätkuvalt teravamad, kuid Lümanda väravavahi Kento Tamme head tõrjed jätsid vastased kuivale.

“Lümanda näitas väga korralikku mängu,” kiitis Maikko Mölder vastast. “Nad mängisid targalt. Meie domineerisime, kuid Lümanda mehed uinutasid selle mängu väga hästi ära ja lootsid oma kontrate peale. Kui Sander Viira tuli sisse, tekkis neil kohe teravaid olukordi. Jälgisime Sandrit hoolega ja kokkuvõttes me ei lasknud tal ikkagi palju tüli teha ja korralikult lüüa ka ei lubanud.”

Kristo Kallas ütles, et võimeid hinnates mindigi finaali mängima kaitsvalt ja see toimis. “Püüdsime neile maksimaalset vastupanu osutada, kaitse pidas ja üldjoontes saime hakkama,” lausus ta.

Kolm veerandfinaalkohtumist möödusid eeldatavatele favoriitidele tagasilöökideta – GOSPA võitis Kure U17 3 : 0, Sworve HP Autohooldust 4 : 2 ja FC Salme Salme Dünamod 2 : 0. Põhiturniiri võitja FC Taritu mängis aga ootamatult 2 : 2 viiki põhiturniiri viimase Lümanda Rähnidega, kes langetasid penaltitega 3 : 1 tiitlikaitsja medalikonkurentsist.

Kristo Kallas ütles, et mehed esialgu ei uskunudki seda, millega oli hakkama saadud, sest oli ju meeskond jäänud põhiturniiril viimaseks ja seni oli läinud suhteliselt halvasti.

“Kindlasti oli meil õnne, kuid hea taktika ja innustunud mäng tõid meile edu,” rääkis Kristo Kallas. “Me ei läinud mütsiga lööma ja alla ei tahtnud anda, lihtsalt asusime võitlema. Taritu pole kohe eriti surunud, otsis ka oma võimalusi, aga paraku ei tulnud neil välja ja mäng läks kehvemaks. Nad arvasid kindlasti, et me oleme nõrgemad.”

Poolfinaalis võitis Lümanda Rähnid GOSPA-d 1 : 0 ja FC Salme Sworvet 2 : 1. Maikko Mölder tunnistas, et derby Salme Dünamoga tuli võib-olla lihtsamalt, kuid poolfinaal oli raske.

“Kui Lümanda oli Taritu ära võitnud, siis tiitel küll ei paistnud,” märkis ta. “Sworve oli ju ka väga hea koosseisuga väljas. Lihtsalt seekord oli neli meeskonda neist paremad ja nad jäid viiendaks.”

Maikko Mölderi sõnul on võit väga oluline, sest eelmisel aastal jäädi hoopis ilma medalita. “Loodame, et see oli lihtsalt üks ebaõnnestumine, kuna saalijalgpallis võivad heal päeval kõik võita,” lausus ta. “Kui me saame oma mehed kokku, siis võime päris mitu aastat veel tiitli võita ja loodan, et FC Taritu hegemoonia on selleks korraks murtud.”

Pronksmedalid pälvis seekord Sworve, kes võitis GOSPA-d 2 : 1. Alari Saar viis Sworve küll 9. minutil 1 : 0 juhtima, kuid kaks minutit hiljem viigistas mängu Karel Õitspuu. Võiduvärava lõi 13. minutil Märten Pajunurm.
5.–6. koha mängus võitis FC Taritu Salme Dünamod 4 : 2 ja 7.–8. koha mängus oli HP Autohooldus tulemusega 4 : 2 üle Kure U17-st.

Turniiril lõid nii Mario Stern (HP Autohooldus) kui ka Sander Laht (FC Taritu) 9 väravat, kuid kuna FC Taritu saavutas parema koha, kuulub väravaküti tiitel Sander Lahele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 540 korda, sh täna 1)