Debora Lehtsalu tuli judos Eesti meistriks

Tartus A. Le Coqi spordihoones toimunud Eesti judomeistrivõistlustel võitis Audentese SK-d esindav Debora Lehtsalu täiskasvanute konkurentsis kuldmedali ja A-klassis hõbemedali.

“Meistritiitel ei tulnud üllatusena, olin selleks vaimselt valmis,” ütles Debora Lehtsalu, kinnitades, et ta sportlik vorm on praegu hea ja seepärast oli ta valmis võitlema kõrgete kohtade eest.

Pühapäeval osales Eesti meistrivõistlustel kehakaalus –57 kg neli naist ja Audenteses õppiv Debora Lehtsalu võitis neid kõiki. “Suhteliselt kerged matšid olid,” nentis ta. “Mul õnnestus sisuliselt kõik. Võtsin end kokku, alustasin ise ja sain initsiatiivi. Matšid kestsid vähe aega ja võitsin ippon’iga.”

Võidetud Eesti meistri tiitel on Debora Lehtsalule oluline reitingu jaoks, kuna see maksab suurematel võistlustel. Lehtsalu eesmärk on suvel Ateenas toimuvad judo Euroopa meistrivõistlused.

Päev varem toimunud neidude A-klassi meistrivõistlustel pidi Debora Lehtsalu kehakaalus –57 kg leppima aga hõbemedaliga, kuna kaotas kuldmedali võitnud Merlyn Tähele. “Mul jäi kahjuks natuke puudu,” märkis Lehtsalu.
“Olin teda varem kogu aeg võitnud, aga laupäeval segas mind magamatus ja oli ka probleeme kehakaalu langetamise pärast. Aga üldiselt olen endaga rahul, kuigi alati saab paremini minna.”

Treenerite Julia Peško ja Vladimir Stepanjani juhendamisel harjutava Debora Lehtsalu sõnul on talle selge, kus ja mis elementides on tal vaja rohkem pingutada. Tuleb harjutada haaret, et see oleks tugevam ja saaksin vastast enda poole tõmmata. Ka vaimses valmisolekus oleks vaja juurde panna,” rääkis Debora Lehtsalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 190 korda, sh täna 1)