Andi Noot jooksis end kahekordseks meistriks

Nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti juunioride ja noorsoo talvistel meistrivõistlustel võitis Andi Noot kuldmedali 800 m ja 3000 m jooksus.

Noorte 800 m jooksus sai Andi Noot (Tartu SS Kalev) esikoha 1.54,29-ga. Talle järgnesid Enari Tõnström (1.58,39) ja Olavi Allase (1.58,40). 3000 m läbis Andi Noot ajaga 8.27,59, edestades Dmitri Aristovit (8.53,93) ja Karl Mäed (9.01,06).

Andi Noot ütles, et 3000 m jooksu võit tuli tal vaat et kergemini kui 800 meetris. “Algul hoidsin end teisel positsioonil, aga pärast esimest kilomeetrit sain aru, et tempo võiks kiirem olla, ja asusin ise liidriks,” rääkis jooksu nautinud Noot, lisades, et tempo tõusis pidevalt, tunne oli hea ja lõpuaeg oli ka rahuldav.

800 m jooksus aitas Andi Noota algul üks trennikaaslane, aga kuna jalg oli kerge, siis ei jätnud ta midagi õhku rippuma. “Finišisirgel spurtisin temast mööda ja tuli isiklik rekord,” märkis ta.

“Ajavaru jäi ka oma kaks sekundit, nii et alustuseks pole paha. Kuu aja pärast täiskasvanute meistrivõistlustel võiks veelgi tõsisemalt joosta.”

Pronksmedali võitis juunioride kolmikhüppes Tartu SS Kalevit esindav Egert Eist 13.14-ga. Juunioride kolmikhüppes sai Krete Suurorg 10.23-ga viienda koha.