Abruka voorimees lahkus taevastele vetele (7)

Foto: Egon Ligi

Aastaid Roomassaare ja Abruka vahet nii väikelaeva Heili kaptenina kui ka talvekuudel mootorsõidukite juhina saareelanikke ja külalisi sõidutanud Tõnis Siplast ei ole enam. Esmaspäeva hommikul lahkus elupõline meremees 73. eluaastal taevastele vetele.

Tõnis Siplane tegutses Abruka voorimehena selle sõna kõige paremas tähenduses nii kaunitel suvekuudel kui ka karmides talvetingimustes. Mõnelgi korral on habras merejää ühendusepidaja alt ära kadunud.

Ekstreemsed olukorrad tema tuju ei rikkunud ega võtnud ka tööisu. Saareelanikke pole Tõnis Siplane kunagi hätta jätnud.

Kui keegi püüaks kokku arvutada need toidu- ja ravimikogused, mis Tõnis on Abruka rahvale kätte toimetanud, oleks ilmselt tegu tonnidega, rääkimata inimlikest vastutulekutest.

“Ka siis, kui ametniku ametlikud toimetamised mitmesugustes ametiasutustes ja ministeeriumides, millega Tõnisel on tulnud tegelda, kõrvale jätta, on seda kõike ikkagi sedavõrd palju, et ükskõik millistest tänusõnadest jääb paratamatult väheks,” kirjutas Rein Lember.

Saarevahi tänusõnad 2011. aasta novembris pensionile jäänud Tõnis Siplasele olid lihtsad: “Aitäh sulle, Tõnis, aastate ja hinge eest, mis sa oled Abrukale pühendanud!”

Pensionipõlv jäi Tõnis Siplasel lühikeseks. Raske haigus murdis meretuultes karastunud mehe, kes oma elu- ja hingejõu andis viimastel aastakümnetel Abruka saarel elu edendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 524 korda, sh täna 1)