Saare maakonna aasta ettevõte 2013 on Alunaut (FOTOD) (9)

 

Eile õhtul kuulutati Kuressaare linnateatris pidulikult välja järjekorras juba viies Saare maakonna aasta ettevõte. Sedakorda otsustati väärt tiitel anda Tornimäel alumiiniumpaate tootvale Alunaudile.

Aasta ettevõtte konkurssi on juba viis aastat järgemööda ühiselt korraldanud Saaremaa ettevõtjate liit (SEL), ajaleht Saarte Hääl ja raadio Kadi. Kui tavapäraselt on välja antud vaid üks väärikas aasta ettevõtte tiitel, siis sel aastal kuulutati enne selle põhilise tiitli saaja teatavaks tegemist välja ka lisatunnustuse pälvinu.

Saaremaa ralli panus

SEL-i juhatuse liikme, Saarte Hääle vastutava väljaandja ja Kadi raadio tegevdirektori Gunnar Siineri sõnutsi tegid mitmed ettevõtjate liidu liikmed ettepaneku tunnustada tänavu ka Saaremaa majandusse tehtud panuse eest.
Kõnealuse tunnustuse võib pälvida isik, organisatsioon või mingi tegevus, mille tulemusena on võitnud maakond tervikuna.

Eile, kui tähistati maakonna aasta ettevõtte auhinna esimest väikest juubeliaastat – ikkagi viis aastat jutti –, oligi Siineri sõnul sobilik sellise lisatunnustuse väljakuulutamisega algust teha.

Nõnda tänati panuse eest Saaremaa majandusse 2013. aastal üritust, mis on viimase kümne aasta jooksul toonud maakonda hinnanguliselt 10 miljonit eurot. “Igal aastal saabub Saaremaale seda üritust jälgima umbes 12 000 inimest,” tutvustas Siiner tunnustuse pälvinud üritust – 46. Saaremaa rallit. Auhinda kutsuti vastu võtma Saaremaa ralli direktor Toomas Sepp.

SEL-i juhatuse esimees Andi Saagpakk põhjendas ralli tunnustamist sellega, et kuna säärane auhind anti tänavu välja esimest korda, ei olnud nominentide seast valikut teha kuigi keeruline. “Üle 40 aasta praktiliselt järjepidevalt toimunud üritus on kasvanud tõeliseks suurürituseks,” nentis Saagpakk, kelle sõnul on nende aastate jooksul üritusse kaasatud olnud ettevõtjate tulu olnud arvestatav. Lisaks on samavõrd arvestatav olnud spordiüritusega kaasnev Saaremaa tutvustamine rahvusvahelisel tasemel.

Seekordne Saare maakonna aasta ettevõtte tiitel otsustati anda Alunaudile aga seetõttu, et viimaste aastate jooksul on ettevõte teinud oma arengus olulisi samme. Mõni aasta tagasi valmis uus tootmishoone, loodud on töökohti, kaasatud on spetsialiste. 1996. aastal, kui ettevõte asutati, kandis ta nime Palmur, kuid juba mõnda aega tuntakse seda Mark Muru veetud ettevõtet Alunaudi nime all.

Alunaudi tulevik paistab ilus

SEL-i juhatuse esimehe Andi Saagpaku kinnitusel on Alunaut suutnud end väga lühikese aja jooksul arendada arvestatavaks tegijaks just väljaspool Eestit. “Selle edukuse eeldusteks on olnud ettevõtte innovaatilisus, turusituatsiooni realistlik hindamine ning toodete kõrge ja konkurentsivõimeline kvaliteet,” kiitis Saagpakk.

Aasta ettevõtte tiitlit käis vastu võtmas Alunaudi juht Mark Muru, kes tunnistas vahetult enne eileõhtust üritust, et mingit tunnustust ta oodata ei oska. “Kurss on meil küll üsna uhke ja tuleme tegelikult ilusti toime,” tõdes Muru.

Ta märkis, et eelmisel aastal tunnustas neid aasta tegijana ka koduvald Pöide. Seda enam oli tal raske uskuda, et mõni tunnustus veel võiks pudeneda. “Aga päike on meil horisondil ja tulevik paistab ilus.”

Intervjuud Saare maakonna aasta ettevõtte juhi Mark Muruga loe Saarte Häälest järgmisel kolmapäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 392 korda, sh täna 1)