RMK müüs Kadaka tänava puumaja kohtutäiturile (3)

Kohtutäitur Enno Kermik ostis kirjalikul enampakkumisel 82 000 euro eest riigimetsa majandamise keskuselt (RMK) Kadaka tn 1 hoone, kuhu ta plaanib kolida ka Kuressaare kesklinnas asuva büroo.

“Enne munemist kaagutada ei ole mõistlik, aga sinna tuleb minu kontor ümber asustada, sest vana koha peal ruumi ei jätku,” ütles Enno Kermik. Praegu Kuressaare südalinnas asuvas kohtutäituri büroos on kolme inimese peale kokku 14 m2 pinda, mida on liiga vähe. “Tööalaselt on meile ette nähtud eraldi vastuvõturuum ja praegustes oludes seda tagada ei õnnestu,” ütles Kermik. “Iseküsimus on, kas büroo peab olema rendipinnal, kui pinda võib ka omada,” põhjendas ta maja ostmist.

Arvestades, et kahekorruselises hoones on kasulikku pinda 485,1 m2, ei leia see kõik kasutust tööpinnana. Millal ja mis otstarbel ta hoone tervikuna kasutusele võtab, ei osanud Kermik veel öelda. “Vaikselt hakkan nokitsema ja vaatan, kuidas seal jõuab ruume korda teha ja kasutusele võtta,” rääkis Kadaka tn 1 maja värske omanik, kelle sõnul pole maja seisukord ülearu kiita. “Uksi on puudu, seinte pealt on laudu maha võetud, mõnes kohas on laed puudulikud ja aknad tahavad vahetamist,” loetles ta. Oluline töö on kindlasti ka küttesüsteemi paigaldamine, seni ahjuküttel olnud maja on seisnud tühjana 2006. aastast pärast keskkonnateenistuse väljakolimist.

Kadaka tn 1 6632 m² suurune krunt koos kahekordse puumajaga oli müügis alghinnaga 71 000 eurot. 1951. aastal ehitatud hoone I korrusel on seitse kontoriruumi ja nõupidamiste ruum, II korrusel üheksa kontoriruumi.
Hoone katusekorrusel asuvad arhiiviruumid ja keldrikorrusel lao- ja abiruumid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 879 korda, sh täna 1)