Noored röövlid ei tohi enam viina visata (54)

Eile algas Kuressaare kohtumajas protsess röövimises süüdistatavate Kristjan Paju, Janos Aedmäe, Alvar Õunpuu ja Andres Lokna üle.

30. juunil kella 22 ajal rööviti Kuressaares ühes Garnisoni tänava majas 51- ja 55-aastaselt mehelt mobiiltelefonid ja pangakaart, millega hiljem sularahaautomaadist raha välja võeti.

Siis esitas politsei rööviga seoses kahtlustuse kahele Saaremaa noormehele, kellest ühele seati tõkendiks elukohast lahkumise keeld.

Süüdistuskokkuvõtte kohaselt veetsid kannatanud Garnisoni tänaval vaba aega, kui hoovi tunginud noormehed hakkasid neid rusikatega peksma. Hiljem sisenesid nad majja ning tuhnisid sahtlites ja kappides, jätkates samal ajal kannatanu peksmist. Ühelt kannatanult võeti ära Nokia mobiiltelefon ja 3 eurot peenraha. Teiselt rahakott Swedbanki pangakaardiga, millega hiljem võeti Tallinna tänava sularahaautomaadist välja 150 eurot. Pangakood saadi kannatanult pärast seda, kui talle oli torkerelva taoline ese kõri peale pandud.

Grupiviisilise esimese astme kuriteo eest kokkuleppemenetlusega pakutavad karistused tulid suhteliselt leebed.

Enim agressiivsust üles näidanud Janos Aedmäele, kes oli kuriteo toimepanemise ajal veel alaealine, küsis prokurör karistuseks kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga. Sellele liidetaks juurde talle varem määratud ärakandmata neljakuuline vangistus. Lisaks on Aedmäel katseajal keelatud alkoholi ja narkootikumide tarbimine. Öisel ajal, kella 23-st kuni kella 6-ni hommikul ei tohi ta oma elukohast lahkuda. Lisaks peab ta hiljemalt sügiseks lõpetama 9. klassi Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis. Aedmäe peab jätkama ka alkoholismiravi, mis oli talle määratud eelmise kohtuotsusega.

Kristjan Pajule küsiti karistuseks kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga, millest arvati maha kolm eeluurimise ajal arestimajas veedetud päeva. Temagi ei tohi katseajal tarvitada alkoholi ja narkootikume.

Alvar Õunpuule, kelle ülalpidamisel on kaks alaealist last, küsiti karistuseks kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga ning Andres Loknale, kellel on üks alaealine laps, samuti kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga. Kumbki mees ei tohi katseajal alkoholi ega narkootikume tarvitada.

Lisaks kriminaalprotsessile tuleb süüalustel tsiviilasjas maksta kannatanule 1790,68 eurot ja Eesti haigekassale 1441,91 eurot. Kõik neli peavad maksma 887,60 eurot sunniraha ja tasuma ka kaitsjale.

Kohtuotsus kuulutatakse Kuressaare kohtumajas välja 27 jaanuaril. Eilsel istungil kinnitasid kõik neli süüdistatavat, et nad on kokkuleppega nõus ja karistused on neile arusaadavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 417 korda, sh täna 1)