Ametikooli juuksuriõpilased vajavad modelle

Kuressaare ametikooli juuksurieriala õpilased otsivad 30.–31. jaanuaril toimuvaks kutseeksamiks nii mees- kui ka naismodelle.

“Meil tuleb teha nii meeste juukselõikust ja habemeajamist kui ka naistel juustevärvimist ja keemilist lokki,” ütles juuksurite kutseõpetaja Klaarika Muul. Seda, et midagi valesti läheb või juuksed ära rikutakse, modellid kartma ei pea. “Õpilased on ju poolteist aastat õppinud ja käinud praktikal ka väljaspool meie salongi.”

Lõikus on tasuta, vaja on vaid eelnevalt registreeruda ja tulla salongi näitama, kas juuste või habeme pikkus on sobilik. “Meil on oma nõuded,” selgitas Muul.

Juuksuriks õpitakse ametikoolis poolteist aastat. Sel aastal sooritab lõpueksami 13 õpilast.

“Muidugi on iga algus raske. Kui nad lõpetavad, on just see aeg, mil ka linna salongide juuksuritel ei ole kuigi palju tööd,” rääkis Klaarika Muul, lisades, et põhiline on ju just oma klientuuri loomine.

Küsimusele, kui populaarne juuksurieriala tänapäeval on, vastas õpetaja, et sel aastal sisseastumisel väga suurt tungi ei olnud. Eelnevatel aastatel on aga tulnud osa huvilisi ka ukse taha jätta.

Mood muutub tänapäeval väga kiiresti. Praegu on Muuli sõnul rohkem moes ühevärvilised ja veidi pikemad juuksed.

Kutseeksamil hindab õpilaste oskusi kooliväline eksamikomisjon. Eksami sooritanud saavad juuksuri 4. taseme kutsetunnistuse. Kutsetunnistuse annab välja Eesti rahvusvaheline kosmeetikute ühendus.

Kellel tärkas nüüd soov modelliks minna, saab lisainfot ametikooli juuksurisalongist, tel 45 24 676.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 815 korda, sh täna 1)