Ränk avarii kustutas noore mehe eluküünla (20)

AVARIIPAIGAL: Kolmapäeva õhtul askeldasid Tagaranna teel õnnetuse põhjusi uurivad politseiametnikud. Foto: Irina Mägi

AVARIIPAIGAL: Kolmapäeva õhtul askeldasid Tagaranna teel õnnetuse põhjusi uurivad politseiametnikud. Foto: Irina Mägi

27-aastase Martini surmaga lõppenud liiklusõnnetus juhtus kolmapäeva õhtul kella seitsme paiku Mustjala vallas Tõlli–Mustjala–Tagaranna teel Silla kalmistu teeotsas.

Eile hommikul küünaldega tähistatud avariikohta uudistanud kohalike meeste jutu järgi oli Kuressaare poolt tulnud kaks metsaveokit. Esimene jäi põllu ääres seisma. Ilmselt liikus ka selle järel sõitnud ja kokkupõrkes osalenud Scania veok üsna aeglaselt.

Õhtul pimedas tundus kohapeale appi rutanud meestele, et Martin võis sooritada vasakpööret ja sattus niimoodi vastu veoki järelkäru, mis tema Toyota Hiluxi juhipoolse külje ära rüüstas.

Hommikul oli aga jälgedest näha olnud, et juhtuma pidi midagi muud. Avariis osalenud veoki juht oli pärast õnnetust öelnud, et tema oli kuulnud pauku, mis tundus nagu rattakummi lõhkemine.

Meeste teada käisid sündmuskohal Kihelkonna päästjad, politsei ja kiirabi. Mehed pidasid tõenäoliseks, et hukkunud noormees tuli Kugalepa külast, kus ta käis kütmas vanaisale kuuluva talumaja ahju.

Martinit nad isiklikult ei tundnud, aga vanaisa jutu järgi oli tegu hakkaja noore mehega, kelle nimel oli Kihelkonnal puidufirma. Naist-lapsi tal vist polnud, oletasid mehed. Äriregistri andmetel on Kihelkonna vallas Loonal registreeritud OÜ Revaste, mis tegeleb maastikuhoolduse ja korrashoiuga ja mille juhatuse liikmeks on märgitud Martin Nael.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on veel selgitamisel. Politsei pressiesindaja Kristi Kaisi sõnul on õnnetuse asjaolude selgitamiseks algatatud kriminaalmenetlus. “Mõlemas autos olid vaid juhid, kes kasutasid turvavarustust nõuetekohaselt ja omasid juhtimisõigust. Veoauto juht oli kaine. Sõiduauto juhi kohta praegu ei oska öelda, sest tema surnukeha viidi kohtuarstlikule lahangule,” rääkis Kais.

Veoautot juhtinud 44-aastane mees viga ei saanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 723 korda, sh täna 1)