Kaarma vald on hädas Nasva prügisokutajatega (6)

Kaarma vald on Nasva alevikus hädas prügisokutajatega, kes loobivad liigiti kogutud jäätmete konteineritesse kõikvõimalikke segaolmejäätmeid.

Nasva alevikus Ülejõe tänaval asuva liigiti kogutud jäätmete kogumispunkti pudeltaara ja segapakendi konteineritesse on korduvalt toodud titemähkmeid, laste mänguasju, riideesemeid jms. Kogumispunkti platsile on kokku tassitud ka mahukamaid jäätmeid, nagu näiteks põrandakatted.

“Probleem on terav just suvisel ajal, kui inimesed käivad oma suvilates,” ütles Kaarma valla keskkonna peaspetsialist Katrin Sagur, kelle sõnul täituvad konteinerid Nasval väga kiiresti.

Kogumispunktis valitsevat korralagedust on käinud koristamas nii jäätmevedaja kui ka valla töötajad, mis on vallale kaasa toonud täiendavaid kulusid.

“Oleme taaskasutusorganisatsioonidega rääkinud, et suvisel ajal oleks suuremad konteinerid, ja selles osas on meile ka vastu tuldud, aga segaolmeprügi mure on meil seal jätkuvalt,” lausus Sagur.

13. jaanuaril oli Nasva sorteeritud jäätmete kogumispunkti tulevik arutusel Kaarma vallavalitsuses, ühe võimalusena oli kõne all olukorra parandamiseks prügimaja ehitada.

Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ütles, et prügimaja kui täiendav meede prügisokutajate ohjeldamiseks oli kõne all seoses sellega, et sel aastal on plaanis korda teha konteinerite alune plats ja paigaldada Ülejõe tänavale tänavavalgustus, mis oleks samuti abiks kogumispunkti kontrolli all hoidmisel.

Katrin Saguri sõnul peab vald lähiajal rangema pilguga üle vaatama Nasva aleviku ja selle lähipiirkonna prügiveolepingud.

“Et kas kõigil inimestel on ikka prügiveoleping ja kui tihti konteinereid tühjendatakse,” sõnas Sagur, kelle kinnitusel praegu kedagi kogumispunkti konteinerite kuritarvitamises süüdistada ei saa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 726 korda, sh täna 1)