ZurraMurra liuväli ootab uisu- ja hokisõpru (2)

Gerda Uussaar ja Ingmar Võtting liuväljal talverõõme nautimas. Foto: Sander Ilvest

Gerda Uussaar ja Ingmar Võtting liuväljal talverõõme nautimas. Foto: Sander Ilvest

Eile avati Kuressaare lossipargis taas ZurraMurra liuväli, kus on nii muusika kui ka valgustus.

“Uiske on meil laenutamiseks erinevas suuruses ja valikus, ka väikestele lastele,” lausus Kuressaare kuursaali restoranijuht Jana Kampus, ise samal ajal liuvälja kõrval asuvas ZurraMurra jääkohvikus uiske riiulile sättides.
Leidub nii hokiuiske kui ka meeste ja naiste iluuisutamisuiske. Samuti saab laenutada hokikeppe. Uisuvarustuse tunniajase kasutamise eest tuleb välja käia 3 eurot. Suurematele rühmadele on hind 2 eurot paar.

“Vaatame, kuidas ilm on, äkki tuleb märtsikuu ka selline külm, et saab veel märtsiski uisutada,” sõnas Kampus. Kuressaare kuursaali teenindusjuht Annemari Hallikäär märkis, et kõige rohkem rahvast on olnud tavaliselt esimesel nädalavahetusel, kui liuväli avatakse. Eelmisel aastal käis liuväljal palju lapsi, eriti algklasside omi, ja nemad andsid isegi lõpuks oma uisuetenduse. Ka praegu on juba üks maakool uisutamisvõimaluste vastu huvi tundnud. “Üldiselt on ikka nädalavahetustel uisutajaid kõige rohkem,” tähendas Hallikäär.

Eile esimeste uisutajatena liuväljal olnud Gerda Uussaar ja Ingmar Võtting tunnistasid, et olid täitsa juhuslikult hakanud vaatama, kas kusagil uisutada saab. Nii nad Facebooki lehelt info jääkohviku avamise kohta leidsidki. Gerda pani oma sõnul uisud alla täitsa esimest korda, Ingmar uisutas aga viimati paar aastat tagasi. “Väga vahva on!” hindasid noored.

Liuväli on tööpäeviti avatud kella14-st, nädalavahetustel kella 12-st ja jääb avatuks, kuni uisutajaid jätkub. Soodsate jääolude korral liuvälja kõrval avatud ZurraMurra jääkohvikust saab soojendavaid jooke ja magusat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 274 korda, sh täna 1)