Väikesaartele saab lennuki, Panda ja kelguga

Pakane on kaanetanud mere Vilsandi ja Saaremaa vahel. Vilsandi “voorimees” Harri Hiiuväin tegi sel aastal mootorsaaniga esimese reisi pühapäeval.

Abrukale mööda jääd veel ei saa. Väikelaeva kipper ja mootorsaani juht Kaupo Heinlaid arvas, et kui miinuskraadid püsivad, võib saani merejääle lükata arvatavasti nädala pärast.

Saareelanikele on vastu tulnud Roomassaare sadam oma pukseriga Panda. Tänu Pandale saavad väikesaare elanikud 21. jaanuarist kolm korda nädalas (teisipäeval, reedel ja pühapäeval) Saaremaale ja tagasi.

Ruhnlaste teenistuses on talvekuudel lennuk. Lennuühendus on nii Kuressaare kui ka Pärnuga. “1. maist 1. novembrini saab saarele ja saarelt ära laevaga. Talvel kasutame õhutransporti,” ütles Ruhnu vallavanem Aare Sünter.

Vilsandi saare veesõidukite juht Harri Hiiuväin lisas, et ametlikku jääteed kahe saare vahel ei avata. “Eelmisel neljapäeval sõitsime saarele veel paadiga. Pühapäeval saime aga juba mootorkelguga jää peale. Amfiibsõiduki Argo kasutamiseks pole sellel talvel tarvidust olnud,” rääkis Hiiuväin.

Vilsandiga ühendust pidavale mootorkelgule mahub peale juhi veel kaks reisijat. “Järelveetav kelk on meil ka. Sinna mahub neli inimest. Siiani pole me seda kasutanud, pole vajadust olnud,” tõdes Hiiuväin.

Saareelanikke teenindab Harri Hiiuväin kord nädalas. Vajadusel teeb ta tellimusreise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 335 korda, sh täna 1)