Päevapilt pani linnavalitsuse tegutsema (8)

AUKU ENAM POLE: Kuressaare linna heakorra järelevalvespetsialist Karel Koovisk seisab betoonplokkidega kaetud augu juures. Foto: Sander Ilvest

AUKU ENAM POLE: Kuressaare linna heakorra järelevalvespetsialist Karel Koovisk seisab betoonplokkidega kaetud augu juures. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas juhtis Saarte Hääle toimetuse tähelepanu sellele, et 18. jaanuari Saarte Hääles ilmunud päevapildi “Kaua võib?” juures olev tekst on eksitav.

Nimelt seisis seal kirjas: “Aasta aega tagasi aitasid päästjad Kuressaares Arhiivi tänaval asuvast katteta august välja sinna kukkunud koera. Praegu on vana kaev ikka veel katteta ja ootab uusi ohvreid.”

“Pildil olev kaev ja tekst ei lähe kokku,” selgitas Kallas. “Arhiivi tn 18 territooriumil asuv endine sidekaev, kuhu vaene koer toona sisse kukkus, on juba ammu puistematerjaliga suletud. Lahtine, mittekasutatav Nõukogude armee sidekaev asub aga Sirge tänava ääres,” tunnistas pressiesindaja siiski kaaneta kaevu olemasolu.

Eile katsid Kuressaare Linnamajanduse töötajad kaevu betoonkividega kinni. “Tänud inimestele, kes ohtlikele objektidele tähelepanu juhivad,” oli Kallas pildi autorile tänulik.

“Juhul kui katteta kaev asub esmase ohukategooria kohas, see tähendab inimeste liikumisteel või lausa sõiduteel, võib sellest teada anda, helistades hädaabinumbril 112,” ütles Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe.

Sellisel juhul lähevad päästjad ja tähistavad ohukoha ning proovivad esmast lahendust leida. Kui katteta kaev asub näiteks tühermaal, sobib teavitamiseks päästeala infotelefon 1524, kust teave edastatakse vastavale instantsile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 434 korda, sh täna 1)