Häkker kaaperdas taluniku e-postkasti (3)

Kaarma valla talunik Jaan Kiider jäi ilma kuue aasta e-kirjadest, arvetest ja dokumentidest, kui tema Gmaili postkast kaaperdati, salasõna muudeti ja tagatipuks Kiideri nimel kõigile tuttavatele rahalise abi palve saadeti. 

“Oleks siis ainult see kiri, aga et Gmail ka pihta pandi, see on kõige kurvem selle asja juures,” ütles Jaan Kiider Saarte Häälele.

Kõikidele kontaktidele saadeti kiri, et ta on Suurbritannias Bristolis, kaotanud oma koti koos passi ja krediitkaardiga. Netikurjam oli Google masintõlke abil eesti keelde pannud vigase abipalve anda laenu 1450. “Mul on vaja saada järgmisele lennule,” kirjutas kaaperdaja Kiideri nimel.

Mitu säärase kirja saanud tuttavat võtsid seepeale Jaan Kiideriga ühendust. “See oli tõsiselt suur ehmatus,” rääkis Kiider, kes lasi oma arvutid üle vaadata, kuid pahavara sealt ei avastatud.

Kiider ütles, et see oli muidugi ka oma rumalus, et ta ei ole endale dokumentidest mingeid koopiaid teinud või karmimaid paroole pannud. Nüüd on ta juba targem ja teab, et tegelikult on konto tegemisel mitmesugused võimalused, kuidas oma postkasti kaitsta.

Lähiajal on Kiideril plaanis ka politsei poole pöörduda. “Ma loodan, et see lugu on hoiatuseks ka kõigile teistele,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 004 korda, sh täna 1)