12. kandlepäeval valmistuti pillipeoks

RÕÕMSAD KANNELDAJAD: Kandlekeeltelt helide välja võlumine tuleb kenasti välja Miina Hõbenaelal, Ann Kärneril ning Õie Pärtelil. Foto: Kalmer Saar

RÕÕMSAD KANNELDAJAD: Kandlekeeltelt helide välja võlumine tuleb kenasti välja Miina Hõbenaelal, Ann Kärneril ning Õie Pärtelil. Foto: Kalmer Saar

Pikkade traditsioonidega kandlepäev tõi Orissaarde kokku hulgaliselt mängijaid, kes üheskoos harjutasid juulikuiseks pillipeoks, jagasid kuulajatega kauneid kandleviise ja meenutasid helikeeles endisaegseid muusikamehi.

Pooleteisetunnine ühiskontsert algas tantsu ja lõppes lauluga. Väike- ja rahvakandle koondkooris sõrmitsesid nägusaid isetehtud pille Orissaare Kannelnaised ja Valjala segakoori mängijad, nendega koos Orissaare muusikakooli endised ja praegused tublid kandleõpilased. Oma mängu ilu tõid külakostiks Leisi keskkooli kaheksa kandlelast Irja Aardami juhendamisel, pillineiu Sigrid Vinn ja alles täiskasvanuna kandlemängu juurde jõudnud Tiia Tasane Kuressaarest ning kandleõpetaja Pille Karras Keilast. Karras viis läbi ka pealelõunasele esinemisele eelnenud õpitoa, mis oli esimene proov sellesuvise laulu- ja tantsupeo raames toimuvale pillipeole, kuhu saare kanneldajad minna ihkavad.

“Kõik olid väga tublid. Väga tore on alati see, kui esinemine tuleb paremini välja kui proov, ja nii see täna ka läks,” kiitis mängijaid juhendanud pillipeo kandleliigi üldjuht Pille Karras. Pillipidu ehk rahvamuusikute oma pidu suurel peol toimub 3.–6. juulini Tallinnas.

Et kandlepäeva üks eesmärke on ka publiku harimine, tutvustas Karras kuulajaile pisut erinevaid kandleid, nendel mängimise stiile ning tunnustatud pilli- ja muusikameistreid.

Loomulikult ei unustatud meenutada nüüd taevastel teedel mängivat omakandimehest kandlekorüfeed Vassili Seppa ehk Sepa Vassat, kelle mälestuseks kandlepäev kord ellu kutsutud saigi.

Lõpetuseks lauldi ühiselt kannelde saatel “Imeliku valssi”. “Et eestlane kunagi laulusõnu ei tea, siis Igor näitab sõnad seinale,” muheles kandlepäeva süda ja vedaja, muusikaõpetaja Õie Pärtel, tänades kõiki asjaosalisi ning soovides ilusat koduteed ja kohtumist järgmisel kandlepäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 259 korda, sh täna 1)