Päästeamet aitab vajadusel liuvälju rajada

Foto: Elina Kalm

Miinuskraadid on võimaldanud Orissaare spordihoone ja avatud noortekeskuse parklas avada valgustatud liuvälja. Linnas saab talverõõmusid nautida tervisepargis.

“Pühapäeval testisime, annab sõita küll, üks koht vajab veidi parandamist, aga oleme avatud,” ütles Orissaare spordihoone juhataja kt Andla Rüütel. Liuväli on ka valgustatud kl 21-ni õhtul. Uiskusid spordihoone siiski ei laenuta. Liuvälja rajamisel aitas kaasa päästeameti Orissaare komando. Liuvälja kasutamine on tasuta.

SA Kuressaare Spordibaasid juhataja Kalev Kütt ütles, et linnas saab uisutada tervisepargi liuväljal. “Kui lund veidi juurde tuleb, siis teeme liuvälja ka Vanalinna kooli jalgpalliväljakule,” sõnas Kütt.

Kuressaare lossipargis ZurraMurra liuvälja eest hea seisev Kuressaare kuursaali müügi- ja turundusjuht Mairet Võsu ütles, et neil käivad praegu ettevalmistustööd ja plaani kohaselt avatakse liuväli veel selle nädala jooksul.

Hillar Peegel, kes on Muhus üks liuvälja rajamise eestvedajaid, ütles, et lähipäevadel alustatakse liuvälja tegemisega ka seal. Peegli sõnul tuleb Muhusse liuväli spordihoone juurde, asfalteeritud korvpalliplatsile.

Päästeamet on koostöös kohalike omavalitsustega liuvälju rajanud 2010. aastast ning seda eemärgil, et hoida lapsi ja uisutamishuvilisi eemal järvedest ja jõgedest, mille jää on soojemate talvede korral ebaühtlane ja ohtlik.

Lääne päästekeskuse Saaremaa ennetustöötaja, vanemspetsialist Kätlin Poopuu ütles, et kui omavalitsus pöördub päästjate poole palvega, siis vaatavad nad, millise komando piirkonda rajatav liuväli jääb, ja siis saab komandoga juba täpsemalt kokku leppida, et mis ajal ja kuidas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)