Mis juhtus

Audlas põles auto

Laupäeva õhtul kell 21.44 kutsuti päästjad Laimjala valda Audla külla, kus põles kõrge leegiga üks sõiduauto. Päästjad kustutasid masina ja andsid juhtunu uurimise politseile üle.

Politsei pressiesindaja Kaja Graki sõnul teatati neile 18. jaanuaril kell 21.37, et Saaremaal Laimjala vallas Audla külas on sõiduautoga kinni jäädud, sõiduk saadi lumest küll välja, kuid ei käivitunud. Pressiesindaja sõnul äratas autoga toimuv inimeste tähelepanu ja sellest teavitati politseid ning politsei siirdus toimuvat kontrollima. Kell 21.41 teatati sama auto põlemisest.

“Tules hävinud autol puudusid numbrimärgid. Auto omanik tuvastati tehasetähise järgi,” ütles Grak. “Tänaseks (20. jaanuariks – toim) on autoomanikuga suheldud ja temal kellegi suhtes pretensioone ei ole,” lisas ta.

Perenaine unustas ahjusiibri kinni

Neljapäeval kell 19.56 sõitsid päästjad Orissaare alevikku Võidu tänavale, kus kahekorruselises eramajas oli tunda suitsulõhna. “Päästjad selgitasid välja, et perenaine oli ahju kütma hakanud, kuid siiber oli kinni ununenud,” teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink.
Kiirabi kontrollis naise tervise üle, päästjad tuulutasid ruumid. Majas oli ka suitsuandur, mis oli tööle hakanud.

Kuum tuhk süütas prügikastid

Neljapäeva õhtul kell 19.59 käisid päästjad Kuressaare linnas Raekoja tänaval, kus helistaja teatel põles prügikast.

Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et majaelanikud olid juba ise prügikasti tulekahju kustutanud.
Arvatavalt sai põleng alguse prügikasti pandud kuumast tuhast.

Eile kell 16.22 süttis samamoodi kuumast tuhast metallprügikast Kuressaares Rohu tänaval. Päästjad kustutasid põlengu.
“Kuuma tuhka ei või panna prügikasti ega tõsta koridori jahtuma, tuhal tuleb lasta ahjus maha jahtuda ning alles siis ahi puhastada,” tuletab ahjukütjatele meelde Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink.
Igal aastal on kuumast tuhast alguse saanud nii prügikastipõlenguid kui ka tulekahjusid elumajades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 842 korda, sh täna 1)