John Kajule annab tunnustus motivatsiooni

TUBLI MEES: Linnapea Hannes Hanso mehine käepigistus annab John Kajule lisamotivatsiooni alaga edasi tegelemiseks. Foto: Sander Ilvest

TUBLI MEES: Linnapea Hannes Hanso mehine käepigistus annab John Kajule lisamotivatsiooni alaga edasi tegelemiseks. Foto: Sander Ilvest

Formula purilaua klassi uues maailma edetabelis 19. kohal olev John Kaju tunnistas, et Kuressaare aasta sportlaseks valimine oli talle suur üllatus.

“Sporti tehes muidugi ei mõtle sellisele tunnustusele, kuid tänu sellele on ka üllatus suurem. See annab lisamotivatsiooni järgmisel hooajal veel rohkem pingutada,” lausus ta.

John Kaju sõnul oli tema eelmine hooaeg üks keerulisemaid, mis kunagi olnud. Suvel pidi ta minema ajateenistusse, mistõttu sai ta trenni teha üpris vähe. Õnneks võimaldati Kajul siiski tähtsamatel ja lähematel võistlustel käia.

Lisaks sellele läks tema võistluslaud keset hooaega trenni käigus pooleks. Siis selgus, et sellist võistluslauda pole saada ei Eestist, Baltikumist ega mujalt lähiriikidest. Lõpuks toodi talle uus laud Hispaaniast. “Siinkohal tahan tänada Surfhouse’i, tänu kellele uus laud üldse siia jõudis ja kes on mind juba aastaid toetanud, ning muidugi ka oma suurimaid toetajaid, kelleks on minu vanemad,” rääkis John Kaju.

Vaatamata mitmetele tagasilöökidele läks John Kajul võistlustel üllatavalt hästi. Talvel ja kevadel oli ta kõvasti trenni teinud ja ajateenistus ei mõjunud ka nii hullult, kui ta arvanud oli. Nii loebki ta õnnestunuks terve hooaja.

“Kõiki asjaolusid arvesse võttes ei osanud ma lootagi 10. kohta Euroopa meistrivõistlustel,” lausus surfar. “Hooaja algul oli eesmärk tulla Eesti meistrivõistlustel vähemalt teisele kohale ja Balti karikavõistlustel esikolmikusse, need eesmärgid said ka saavutatud.”

Kaju sõnul pole tal suuri ebaõnnestumisi olnud. Alati jäävad muidugi “oleksid” – kui ei oleks ajateenistust vahele tulnud, kui oleks rohkem toetajaid, rohkem võimalusi ja nii edasi, kuid siiski jääb ta 2013. aastaga üldkokkuvõttes rahule.

2014. aasta eesmärgid on John Kajul veel seadmata, kuna võistluskalender pole veel paigas ja samuti pole teada, kui palju on tal uueks hooajaks vahendeid.

Küll aga tahab ta Eesti meistrivõistlustel ja Balti karikavõistlustel esineda vähemalt sama hästi ja kui kõik klapib, siis ka kõrgema koha peale sõita. Rahvusvaheliste tiitlivõistlustega on kõik praegu veel ebaselge.

Maailmameistrivõistlused toimuvad Assooridel ja seal võistlemine läheb ilmselt liiga kulukaks. Euroopa meistrivõistlused pole aga veel paigas. Kaju tahab osaleda Euro Cup’i erinevatel võistlustel, kuid mitmel ja millistel, pole samuti veel selge.

Suure tõenäosusega on John Kajul esimesed võistlused mais, kui algavad kohalikud meistrivõistlused ja Balti karikavõistlused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 404 korda, sh täna 1)