Jalgrattur Mihkel Räimel tuleb võistlustihe hooaeg

Prantsusmaa amatöörklubis ProBikeShop St Etienne sõitva jalgratturi Mihkel Räime (fotol), kes Kuressaare aasta sportlaseks valiti, hooaeg kestab veebruarist oktoobrini.

Prantsusmaal hooajaks valmistuv Mihkel Räim ütles, et talle Kuressaare aasta sportlase tiitli omistamisest luges ta internetist uudistest.

“See tiitel on nii innustus kui ka kohustus, kuigi selles suhtes see minu elu ei muuda. Niikuinii üritan alati anda endast sada protsenti ning olla noortematele ja mõnikord isegi vanematele inimestele eeskujuks. Aga üldjoontes mulle meeldib, et minu tegemisi on märgatud ja et olen raske töö eest selle tunnustuse pälvinud.”

Mihkel Räime selle aasta sihid on üpriski suurejoonelised. Eeskätt soovib ta tagasi saada enesekindluse, mille ta läinud aastal kaotas. Samuti on tema üks suuri eesmärke teenida hooaja lõpuks välja väärikas profileping, kuid see eeldab võistlustel aasta läbi stabiilset esinemist, võite ja muidugi ka õnne.

“Arvan, et see aasta peaks tulema parem kui eelmine juba seetõttu, et ma saan piisavalt võistelda,” märkis rattur. “Eelmisel aastal jäi võistlusi vajaka ja ma ei saanud end realiseerida. Sel aastal on kalender väga tihe, põhimõtteliselt on kõik nädalavahetused veebruarist kuni oktoobri keskpaigani võistlusteks broneeritud. Nüüd tuleb ise mees olla ja end sõitudel pildile sõita.”

Eelmisel aastal sai Mihkel Räim Itaalias Amore & Vita klubi värvides sõites piisava karastuse ja konkurentidega tuli võistelda kõrgetasemelistel võidusõitudel, mis andsid noorele ratturile ohtralt kogemusi. Samuti peaksid olema natukene arenenud ka tema füüsilised võimed.

Tänavu on Räimel seatud päris konkreetsed eesmärgid. Ta tahab Prantsusmaal mõne võidu saavutada ja eriti magus oleks see Prantsuse karikaetapil.

Samuti on talle tähtsad kõik profisõidud, sealhulgas Eesti meistrivõistlused. Oma suure peaeesmärgi saavutamine ehk profilepingu saamine eeldab eelpool mainitud võistlustel hästi esinemist.

“Väike salasoov oleks Audi Saaremaa GP kolmandat korda järjest ära võita, kuid hetkeseisuga kalendrit vaadates saab see keeruline olema, kuna tõenäoliselt ei pääse ma Prantsusmaalt tulema,” rääkis Mihkel Räim.

Mihkel Räime esimene võistlus on pärast meeskonna laagrit, ratta paneb ta joonele 15. veebruaril. Räime sõnul läheb sellest hetkest “pidu ja pillerkaar” lahti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 141 korda, sh täna 1)