Soovi veel head! (2)

Aasta algul avaldas Saarte Hääl uudise, et Leisi vallavalitsus taastab doonoritoetuse ja kompenseerib osaliselt nende inimeste sõidukulud, kes sõidavad verd loovutama Kuressaarde või Orissaarde. Kas pole siis positiivne uudis?

Aga võta näpust – Saarte Hääle uudis ajendas terviseametit Leisi vallavanemale saatma kirja, milles öeldi selge sõnaga: selline süsteem, kus kõikidele makstakse kompensatsiooniks 7 eurot, ei ole aktsepteeritav. Rõhutati, et doonorlus on vabatahtlik ja seda ei tasustata. Ning kui doonorile sõidukulud kompenseerida, tuleb seda teha tegelikult kulutatud summa ulatuses ja kulu tõendavate dokumentide alusel.

Jah, bussiga Orissaarde või Kuressaarde sõitjal on võimalik kompensatsiooni saamiseks bussipiletid esitada, aga mismoodi peaks talitama doonor, kes sõidab autoga? Tanklast saadud tšekk ju seda ei näita, kui palju tegelikult sõidu peale raha kulus.
Liigne bürokraatia ei tekita vaimustust kelleski, doonoritest, kelle arv on niigi napp, rääkimata. Ja vaevalt see 7 eurot nii suur summa on, et keegi rikastumise nimel verd andma tõttaks. Aga kindlasti oleks abiks see, kui tead, et ei pea heateo tegemisele peale maksma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 405 korda, sh täna 1)