Orissaare gümnaasiumil on lootust KOIT-kavast remondiks raha saada (1)

KOIT-kava reservprojektide taotlusvoorus osaleb ka Orissaare gümnaasiumi hoone rekonstrueerimisprojekt. 

“KOIT-kava on küll juba läbi, aga selles kavas jäi raha üle ning igast maakonnast valiti üks projekt – meie maakonnast siis Orissaare –, mis võiks rahastuse saada,” selgitas Orissaare vallavanem Vello Runthal, lisades, et loomulikult püüab vald seda võimalust kasutada.
Mõtet, et KOIT-kava (kohaliku omavalitsuse investeeringutoetuste) raha võiks Orissaare koolihoonele tulla, toetas ka Saaremaa omavalitsuste liit.

Runthal ütles, et Orissaare koolimaja olukord on ülimalt halb ja juhul kui KOIT-kava raha tuleb, võetakse pärast projekti koostamist esmalt ette koolihoone nn vana osa kui tervik. Kui kõik plaani kohaselt läheb, peaksid ehitustööd koolimajas algama mitte varem kui juuli alguses.

Märtsis tehakse toetuse määramise kohta otsus, oma aeg läheb ka projekteerimisele ja hankemenetluse läbiviimisele.

Muusikakool kolib

Ühtlasi on siis kavas kolida Orissaare muusikakool gümnaasiumihoone ühte ossa. Praegu tegutseb Orissaare muusikakool kolmes eraldi majas ja kuna muusikakoolil puuduvad vajalikud ruumid, on lood niikaugel, et rohkem õpilasi vastu võtta ei saa, kuigi lastel huvi oleks.

Eeldatavalt kujuneb gümnaasiumihoone tervikliku rekonstrueerimise maksumuseks 1,3 miljonit eurot. Orissaare vallavalitsus on valmis KOIT-kava toetuse ja renoveerimise tegeliku maksumuse vahe katmiseks omafinantseeringut suurendama.

“Koolimaja on vana ja hea ning selles koolis on saanud hariduse väga paljud tublid inimesed, nii sellel sajandil kui eelmisel sajandil.
Kindel on see, et koolimaja Orissaares on ja jääb,” kinnitas Vello Runthal.

Valla ehitusregistris on koolimaja esmase kasutusaastana kirjas aastanumber 1955.

Raha on 2,2 miljonit

Runthal lisas, et kui vald KOIT-kavast raha ei saa, ollakse valmis esitama toetusetaotlusi Euroopa Liidu uutesse avanevatesse meetmetesse.

Siseministeeriumi regionaalministri valitsemisala regionaalpoliitika büroo peaspetsialist Andres Heldring ütles, et KOIT-kava reservprojektide taotlusvoorus osalevate projektide nimekiri ei ole veel lõplik ja nende läbivaatamine on praegu pooleli.

“Teiste hulgas on taotluse oma gümnaasiumi rekonstrueerimiseks esitanud ka Orissaare vald. Vastavalt KOIT-kavas kinnitatule võib maksimaalne toetussumma olla kuni 861 432 eurot,” lausus Heldring, lisades, et KOIT-kava projektide tarbeks on ette nähtud orienteeruvalt 2,2 miljonit eurot, kuid see summa võib mõnevõrra suureneda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 348 korda, sh täna 1)