Linnavalitsus pole ööklubide varasemat sulgemist veel arutanud (8)

Pärast ööklubide varasema sulgemise katse läbikukkumist kevadel ei ole Kuressaares ses suhtes muid samme ette võetud. Politsei kinnitusel on neil aga nädalavahetustel öisel ajal kesklinna väljakutseid küll.

“2013. aasta detsembri algusest kuni tänaseni on politsei saanud 47 väljakutset seoses avaliku korra rikkumisega Kuressaares, neist kaheksa on tehtud nädalavahetustel öisel ajal. Kesklinna piirkonnas on politseil tulnud avaliku korra rikkumistele reageerida kokku 13 korral,” tegi statistikat Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter. “99% sellistest väljakutsetest on seotud olukordadega, mis on tekkinud tulenevalt alkoholi liigtarbimisest.”

Vahteri sõnul on politsei välja kutsutud põhjusel, et purjus inimene ei jaksa omal jalal liikuda või on hoopistükkis unne suikunud. Väljakutsete põhjuseks on ka kaaskodanike häirimine, nädalavahetustel öisel ajal baaride ees ja parklates lärmamine. Tuleb ette ka omavahelisi arveteklaarimisi.

Kuigi Kuressaare eelmised linnavõimud väitsid, et ööklubisid saab varem sulgeda vaid koostöös ettevõtjatega, näitas Tallinnas toimunu, et vajadusel saab seda teha ka linnavalitsuse määrusega.

Nimelt peab kaks Tallinna kesklinnas asuvat lõbustusasutust oma uksed edaspidi varem sulgema, selle põhjuseks on pidevad korrarikkumised asutuste ümbruskonnas ja kaaskodanike häirimine.

Kuressaare praegune koalitsioon on oma leppes lubanud, et baarid ja ööklubid üritatakse sulgeda kell kolm öösel, seda koostöös nende endiga.

Linna pressiesindaja Liise Kallas ütles, et praegu ei ole linnavalitsus selle teemaga tegelemiseni veel jõudnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 756 korda, sh täna 1)