Lennuamet tegi Sõnajalgade tuuliku tõttu Salme vallale hoiatuse (2)

Lennuamet tegi seoses Saaremaal Lassi külas kerkiva Sõnajalgade omaleiutatud tuuliku detailplaneeringuga Salme vallavalitsusele hoiatuse.

“Menetluse käigus selgus, et vallaametniku esitatud väärandmete esitamine ei olnud taotluslik. Samuti on praeguseks kõrvaldatud lennuohutuse seisukohalt olulised puudused, mistõttu lennuamet piirdus hoiatusega,” ütles lennuameti lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor Andres Lainoja BNS-ile.

“Kui varem oli probleem selles, et kerkivat tuulikut ei olnud lennukaartidel, ei olnud väljastatud NOTAM-it [lennutegevusega seotud inimeste teavitusteadet] ja ei olnud lennuohutustuld peal, siis nüüd on see NOTAM-is, läheb ka lennuinfoteatmikku ja sellel on ka lennuohutustuli peal,” rääkis Lainoja.

Detsembris sai lennuamet teada, et püstitatav tuulik saavutab peagi oma täiskõrguse. Selgus, et tuuliku kogukõrgus maapinnast on kooskõlastatust oluliselt kõrgem ehk 180 meetrit ning see mõjutab oma asukoha tõttu lennuohutust oluliselt. Seetõttu algatas lennu-
amet valla vastu väärteomenetluse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 934 korda, sh täna 1)