Viies vallas on uus volitatud loomaarst (1)

Saaremaa veterinaarkeskus sõlmis iga-aastased lepingud volitatud loomaarstidega, seda ametit peab viies vallas sel aastal uus inimene.

Möödunud aasta lõpus Soome tööle läinud Liis Pärteli asemel teenindab sel aastal Salme, Torgu ja Lümanda valda Aili Viin, kes on jätkuvalt ka Kaarma valla volitatud loomaarst.

Aili Viin ütles, et soostus tööd juurde võtma veterinaarkeskuse palvel, sest veterinaare on maakonnas vähe, loomadel tuleb aga kohustuslikud uuringud ära teha.

“Kindlasti kaasneb suurema koormusega rohkem pinget, kuid täpselt oskan ma seda öelda mõne aja pärast,” lausus Viin. “Ega ma seda Sõrve-otsa ka eriti ei tea, aga olen juba vaadanud, et õnneks ei ole seal väga palju loomi,” lisas ta.

Lisaks on Aili Viini tööpiirkond sel aastal ka Ruhnu vald, mida seni teenindasid veterinaarkeskuse töötajad.

Uus veterinaar on sel aastal Pihtla vallas, kus pensionile läinud Ilme Hütti asendab Leisi ja Valjala valla veterinaararst Reet Ravik.

Mustjala, Kihelkonna ja Kärla vallas jätkab ka alanud aastal Toivo Lõhmus, Laimjala ja Orissaare vallas aga Mihkel Käärid. Pöide vallas on volitatud loomaarst jätkuvalt Margit Pitk ja Muhus Silvi Jürjestaust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 236 korda, sh täna 1)