SÜG tähistas 95. sünnipäeva (5)

KINGITUS KOOLIPRELE: Gümnaasiumiosa rahvatantsijad Anna Maria Lember ja Lauri Ratas 10.b-st tundsid esinemisest suurt rõõmu. Foto: Tõnu Veldre

KINGITUS KOOLIPRELE: Gümnaasiumiosa rahvatantsijad Anna Maria Lember ja Lauri Ratas 10.b-st tundsid esinemisest suurt rõõmu. Foto: Tõnu Veldre

Eile tähistati Saaremaa ühisgümnaasiumis 95 aasta möödumist päevast, mil Kuressaares avati Saaremaa Eesti segagümnaasium.

Kooli huvijuht Triino Lest ütles, et eilne sünnipäev oli hoovõtt järgmisel aastal saabuvaks kooli 150. juubelisünnipäevaks. “Meil on nii eakas kool, et sündmusi, mida tähistada, jätkub igasse aastasse,” leidis huvijuht.

Eestikeelse gümnaasiumihariduse andmise alguseks Saaremaal loetakse siiski aastat 1865, mil avati Kuressaare poeglastegümnaasium. “2015. aastal on meil plaanis korraldada suur vilistlaste kokkutulek,” lubas Lest.

Eilne sünnipäev algas hommikul kell 8.10 aktusega kooliõuel. “Sünnipäevalaps tuleb ju üles laulda,” seletas kooli huvijuht. Traditsiooniliselt jagati aktusel pilte. Selle aasta kinkepildi “Õnnelik” joonistas Karolin Nelis 1.a klassist. Joonistuselt vaatab vastu rõõmsa olemisega pandat meenutav must karu. Sel õppeaastal kooliellu antud silmapaistva panuse eest said karupildid 15 õpilast, 12 õpetajat ning 8 töötajat.

Algklassidele etendati nukuteatrit. Ning kooli töötajad koristajast direktorini said kohvi ja kringlit.

Kahel korral esinesid õpilastele gümnaasiumi rahvatantsijad. “See oli ka kerge meeldetuletus, et suvel tuleb tantsupidu,” sõnas Triino Lest.

Tantsijad Maria Aarnis 11.c-st ja Kertu Tuuling 11.a-st arvasid, et viimasel ajal on rahvatants SÜG-is populaarseks muutunud. Ilmselt on oma osa ka sellel, et suvel on Tallinnas tantsupidu. Tüdrukute sõnul on koolis tore käia, sest SÜG-is on lihtsalt nii hea õhkkond ja oma kooli tunne.

Rahvatantsuga poolteist aastat tegelenud Richard Beljohin 11.a-st tunnistas, et koolipidudel tantsivad nad hiphopi muusika järgi, kuid rahvatantsus käib ta peo ootuses nagu sporditrennis.

“Rahvatants nõuab ikka tugevat füüsilist vormi,” kinnitas ta. Kui tavaliselt on trennid kord nädalas, siis viimasel ajal enne ülevaatust harjutavad nad kaks korda nädalas kaks-kolm tundi järjest.

Õhtul esines kooliperele SÜG-i kabareetrupp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 189 korda, sh täna 1)