Metsafirma asus täitma Jööri maaomanikele sügisel antud lubadust (2)

TEHTUGA RAHUL: Eile, kui Arved Väli taas kord Jööris rikutud pinnasteed vaatamas käis, jäi ta nähtuga väga rahule. Seda enam, et tee saab ka täite. Foto: Sander Ilvest

TEHTUGA RAHUL: Eile, kui Arved Väli taas kord Jööris rikutud pinnasteed vaatamas käis, jäi ta nähtuga väga rahule. Seda enam, et tee saab ka täite. Foto: Sander Ilvest

Sügisel Jööri küla maaomanikele antud lubadus, et nende metsakinnistutel kulgev pinnastee, mis on metsaveo tõttu läbimatuks muutunud, tehakse kahe kuu jooksul korda, hakkab nüüd täitmise poole liikuma.

Kui veel läinud nädalal kinnitasid Jööri maaomanikud Saarte Häälele, et tee osas pole suurt midagi paremuse poole liikunud – pinnastee oli üsna samas seisukorras kui sügiselgi –, siis sel nädalal on põhjust rõõmustada. Asjad on lõpuks liikuma hakanud.

Üks maaomanikest Arved Väli rääkis, et käis nädala algul Jööris ja talle avanes positiivselt üllatav pilt. “Terve päeva oli seal töötanud ekskavaator, mis oli kogu selle tee, kõik need roopad otsast lõpuni väga siledaks tõmmanud,” kirjeldas Väli. Ta lisas, et usutavasti aitas ehk kaasa seegi, et Jööri “juhtum” rohkem avalikku tähelepanu sai.

Välile teadaolevalt peaks esiti siledaks aetud tee saama ka kõvema täite. Seda ehk lähipäevil ning see mõni päev veel oodata pole tema arvates enam raske midagi. On ju mõistetav, et kui täitematerjali koormatega kohe peale sõidetaks, oleks senine silumistöö lörris. “Asi on tõesti võtnud väga positiivse pöörde!” kinnitas Arved Väli.

Miks teed ei tehtud aga korda nii, kuis algselt lubatud – kaks kuud pärast septembri lõpul toimunud arutelu Jööri bussipeatuses, kus maaomanikud nõudsid tee taastamist? Põhjuseks võib pidada pikaleveninud sügist, mis hoidis maapinna pehme ega lasknud taastamistöödega alustada.

Saare maavanem Kaido Kaasik, kes on Jööri meeste murega algusest peale kursis olnud ja ka ise sealkandis maad omab, tõdes, et just nadi ilma tõigi metsandusfirma AKM tööde edasilükkumise põhjuseks. Temalegi teadaolevalt lubasid metsafirma omanikud, kes Jööris tööd tegid, lõhutud metsateed sügisel korda teha. Ka olla firma esindajad helistanud ja vabandanud, et pikalt püsinud märg ilm pole seni teid korrastada lasknud. Nüüd loodab Kaasik, et teed saavad siiski täiesti korda. “Loodame, et seekord meeste sõna maksab ja rikutud teed tehakse lähinädalatel korda,” sõnas ta.

Metsandusfirma AKM esindaja Aivar Mäemets ütles, et töödega tehti algust, kui ilm külmaks läks. “Nüüd on see pinnasteena tegelikult juba korras, aga me viime sinna veel veidi täidet,” lubas ta. Paari nädala jooksul saab seegi tehtud.

Mäemets nentis, et AKM ja Saarte Metsamajandus on ainsad, kes kõnealust pinnasteed üldse kunagi parandanud on. Nende poolt on seal praeguseks raietööd tehtud ning Mäemets avaldas lootust, et kui tee on nüüd korras, oskavad maaomanikud ka ise seda edaspidi hoida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 141 korda, sh täna 1)