Linnavalitsuse vastuvõtu nimekiri tekitab küsimusi (17)

Kuressaare linnapea ja linnavolikogu esimehe täna õhtul toimuva traditsioonilise vastuvõtu nimekiri on avalikus meediaruumis tekitanud üsna palju arutlemist ja küsimusi.

Näiteks on küsitud, miks on vastuvõtule kutsutud kõik Saaremaa omavalitsusjuhid, mitmeid mandriettevõtjaid ja poliitikuid, aga ka kohalikke ettevõtjaid, kes on viimasel ajal silma paistnud suurte koondamistega jne. Samas ei leia nimekirjast linnas tegutsevate heategevusorganisatsioonide esindajaid ega aasta jooksul hariduselus silmapaistnuid.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas tõdes, et kindlasti on väga palju neid inimesi, keda veel vastuvõtule kutsuda. “Kutsujatelegi meenub iga päev kümneid tublisid kuressaarlasi, keda võinuks vastuvõtule paluda, kuid ainuüksi füüsiline ruum seab omad piirid,” nentis Kallas.

Kallase sõnul on vastuvõtt eelmiste aastate traditsioone järgiv. Saarte Häälele teadaolevalt võeti kutsutute nimekirja koostamisel aluseks eelmistel aastatel käigus olnud nimekiri. “Hea idee korral tasub muidugi kaaluda formaadi muutmist, et sellest aasta alguse pidulikust sündmusest saaks osa veel rohkem inimesi,” arvas Kallas. “Seekord sai nimekiri selline, järgmisel aastal on juba teistsugune,” nentis ta.

Kallas märkis, et kindlasti on õhtu üks olulisemaid osi linna tublimate tunnustamine. Nende nimed avalikustatakse alles täna õhtul.

Linnapea Hannes Hanso selgitas, et vastuvõtuga soovitakse tunnustada ja tänada teenekaid inimesi ning Saaremaa kontekstis silmapaistnud isikuid. Nii näiteks soovitakse vallavanemate kutsumisega anda selge signaal, et Kuressaare näeb vajadust arendada koostööd maakonna kõigi omavalitsustega. Samuti on vastuvõtule kutsutud Eesti ühiskonnas ja ärimaailmas tegusaid inimesi, keda linnavalitsus näeb tulevikus võimalike partneritena.

Kultuurikeskuses toimuvale vastuvõtule on kutsutud ca 500 inimest koos kaaslasega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 822 korda, sh täna 1)