Laimjala vald rajab endisesse karjääri ATV-raja (4)

Endise Kingli karjääri kinnistut saaks väga edukalt kasutada nii rasketehnika ringliikluse korraldamiseks kui ka vaba aja sisustamise eesmärgil ATV-de sõidurajana, selgub valitsuse korralduse eelnõust. Kinnistu on piisavalt suur ka mitme tegevuse samaaegseks ohutuks korraldamiseks.

Kingli karjääri kinnistule rajatav rada oleks ainus ametlik ATV-de sõidurada selles piirkonnas. ATV-de sõiduraja projekti eestvedaja on MTÜ Laimjala Arenguselts. Projekt on praegu algstaadiumis, kuna rahataotlemisel on üks põhinõue objekti avalik kasutamine minimaalselt viie aasta jooksul, mis eeldab maaomandi küsimuse lahendamist.

Varem kasutati Kõigustes asuvat mitteametlikku rada, mis on seoses Luigenoka suvilate ehitusega kasutamiseks suletud. Kingli karjääri asukoht on ATV-dega sõitmiseks igati sobilik ja ka ruumi jätkub, vahendas BNS.

Midagi muud peale ATV-raja on sinna esialgu raske planeerida, sest suurte masinate ringliikluse korraldamine võtab kinnistu ressursist olulise mahu. Samas tuleb arvestada ka ohutuse tagamisest tulenevate nõuete täitmisega, mistõttu on kinnistu vaba pind piiratud. Arvestada tuleb ka sellega, et tegemist on endise karjääri maaga, mis on küll rekultiveeritud, kuid väga kivine. Pealegi asuvad kõrvalkinnistutel tegutsevad karjäärid, mille tegevusega kaasnevad suur müra ja tolm ning seetõttu sobib Kingli karjääri kinnistu ikkagi vaid piiratud tegevuste arendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 692 korda, sh täna 1)