Kes valetab, ajaleht või jäätmejaam? (9)

9. jaanuari Kuressaare Sõnumites antakse kirjutises “Kuhu viia vana jõulupuu” teada, et Kudjape jäätmejaamas võetakse kuuski vastu hinnaga 46 eurot tonn ehk ümardatult 5 senti/kg. Hindasin oma vana, peaaegu okasteta kuuske: noh umbes 2 kg ehk siis 10 senti, viin ära.

Laupäev, 11. jaanuar. Kell 11.10 olen jäätmejaamas. Arvates naiivselt, et kuna kuuski tuuakse massiliselt, on välja kujunenud kindel taks. Et ülevaataja viskab pilgu peale ja küsib sinult 10, sinult 15 senti. Kui suured need kuivanud kuused siis ikka on?

Operaator ütleb, et ta ei saa muidu programmi käivitada, kui ma kaalule ei sõida. Milles probleem. Ilmselt ütles masin operaatori laual: maksta 1 euro 28 senti. Maksin ära ja tulin koju arvutama.

Arvesse võttes Kuressaare Sõnumites toodud hinda, pidi minu kuusk kaaluma 25,6 kg.

Hakkasin endasse kohe paremini suhtuma. Millise kergusega olin ma 25,6 kg kaaluva kuuse jooksuga kolmandale korrusele viinud, kui kerge vaevaga selle õhukeses mustas kilekotis alla autosse viinud.

Mind jäi aga piinama küsimus: kes valetas, kas Kuressaare Sõnumid sellist hinda reklaamides või Kudjape jäätmejaam?

Abikaasa tegi kodus ainuõige järelduse: lollidelt tulebki raha ära võtta. Viinud sinna, kus tasuta võetakse.

Helmut Sääsk
Kuressaare elanik


KOMMENTAAR

Liise Kallas,
Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja:
Palume vabandust ebatäpse info edastamise pärast, kahjuks ei olnud lehe toimetajad teadlikud miinimumtasu nõudest Kudjape jäätmejaamas. Loodame, et inimesi, kes sellise ebameeldiva üllatuse osaliseks said, ei olnud palju.

Urmas Meerits,
OÜ Kudjape Ümberlaadimisjaam juhatuse liige:
OÜ Kudjape Ümberlaadimisjaam kasutab tehingutes taadeldud autokaalu Pivotex Scalex 1700/1000P, mille mõõtepiirkond on 400 kg kuni 60 000 kg. Autokaaluga töötab paralleelselt arvutiprogramm,
mis fikseerib kõik kaalumised. Autokaalu jaotise väärtus on 20 kg ning mõõtepiirkond on 400 kg kuni 60 000 kg.

Sellest tulenevalt fikseerib arvutiprogramm automaatselt külastuskorra miinimumhinna, mis alla 20 kilogrammi jäätmete korral on 1,07 eurot, millele lisandub käibemaks.
Analoogne kaal võeti Kudjape prügilas kasutusele juba 2005. aasta 1. jaanuarist, kui seadus seda nõudis. Samasugune kaalumisprotsess on kestnud juba 9 aastat. Enne seda hinnati koormate suurusi visuaalselt ja mõõtühik oli kuupmeeter. Siis oli minimaalne kogus 0,5 m3.

See, mida üks või teine ametnik lehes kirjutab, ei ole minu arutada. Minu käest küsiti ainult seda, millise hinnaga ja mis nimetuse all kuuski jäätmejaamas vastu võetakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 670 korda, sh täna 1)