Aare Saalil ilmus juubeliks esimene ooperiplaat

AARE SAAL LEMMIKMUUSIKAST: “Ma kuulan igasugust muusikat, aga täna sobiks muidugi Don Juani “Vahuveini aaria”,” naeris ta. Samuti peab ta väga lugu oma saare mehe Albert Uustulndi lauludest. Foto: internet

AARE SAAL LEMMIKMUUSIKAST: “Ma kuulan igasugust muusikat, aga täna sobiks muidugi Don Juani “Vahuveini aaria”,” naeris ta. Samuti peab ta väga lugu oma saare mehe Albert Uustulndi lauludest. Foto: internet

Eile tähistas Saaremaalt pärit ooperilaulja Aare Saal Tallinnas Solarise keskuses oma viiekümnendat juubelisünnipäeva esimese ooperiplaadi esitlusega.

“See on küll tegelikult mu teine plaat, aga ikkagi esimene konkreetselt just ooperiplaat,” ütles rahvusooperis Estonia töötav tuntud ooperisolist (bariton) Aare Saal.

“Aare Saal, bariton. Opera and operetto in live” nime kandval plaadil on kokku 14 lugu, ja mitte ainult aariad, vaid vaheldumisi duettidega. Kuressaares saab Saali plaati osta Saaremaa kunstistuudiost, mida peab Aare õde Anne Tootmaa.

Neljapäeval, 30. jaanuaril kell 19 saavad aga saarlased juubilari kuulata kontserdisarja “Muusika Eestimaale” raames Aare Saali juubeligalakontserdil Kuressaare kultuurikeskuses koos Juuli Lille (metsosopran, rahvusooper Estonia) ja Andres Kösteriga (tenor, rahvusooper Estonia). Klaveril saadab Piia Paemurru. Sel laupäeval tähistatakse Saali juubelit Estonias Verdi “Rigoletto” etendusega.

Aare Saali sõnul lapsena ta ooperilaulja ametist ei unistanud, kuid laulda talle meeldis. “Eks see kõik tuli hiljem, nii 20. eluaastate ringis. Pärastpoole on läinud muidugi sihipäraselt, teed tööd, hakkab meeldima ning muidugi hakkad ka nautima,” rääkis Aare Saal.

Aare Saal lausus, et tema jaoks on Saaremaa ääretult tähtis. “Saaremaa pakub praeguseni avastamisrõõmu, kuna kõikidesse kohtadesse lihtsalt ei jõua. Kuressaare on ju imeilus ja järjest kaunimaks läheb,” tähendas Saal, võttes ka telefonis üles lauluviisi “Ei paremat pole kuskil maal, kui suisel ajal Saaremaal”.


Aare Saal

Sündinud 15. jaanuaril 1964 Kuressaares, lapsepõlves jooksnud suviti ringi Laimjala vallas ning nüüd on tal suvekodu Valjala vallas.

Aare Saal lõpetas Eesti muusikaakadeemia lauluerialal. Aastal 1990 osales ta Gino Bechi ja aastatel 1997–2000 Rolando Panerai meistrikursustel Itaalias. Ta on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil “Rossini ja Donizetti hääled” (1996, Itaalia).

1997. aastal pälvis ta G. Otsa nim preemia. Aare Saal on laulnud üle 40 ooperi- ja operetirolli nii Estonia kui ka Vanemuise lavastustes ja välismaal.

Lisaks ooperirollidele kuulub tema repertuaari lai valik soolokavasid nii eesti, vene kui ka itaalia muusikast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 288 korda, sh täna 1)