Salme põhikool kogub raha õuesõppeklassi jaoks

Mariliis LazarevSalme põhikooli pere pingutab järjekordselt ühise asja nimel. Kooli huvijuht Mariliis Lazarev (fotol) ütles, et nad on igal aastal mingiks konkreetseks tarbeks üheskoos raha kogunud – kord tööõpetuse klassi jaoks, siis õmblusmasinate ostmiseks. Eelmisel aastal koguti näiteks raha ka koolikappide soetamiseks.

“Sel aastal tuli kooli õpilasesinduselt idee rajada õuesõppeklass. Hoolekogu oli nõus ideed toetama ning nii me alustasimegi,” lausus Lazarev. Ka kool ise ja vallavalitsus on tema sõnutsi heategevusprojekte vajadusel alati toetanud ja teinud kõik, et ideed teoks saaksid.

Praeguse seisuga on koolipere õuesõppeklassile raha kogunud jõulupeol. Seal töötas kohvik, kus müüdi lapsevanemate tehtud küpsetisi ja saadi kokku 125,40 eurot. 23. mail tuleb aga heategevuslik kevadkontsert.

Mariliis Lazarevi sõnutsi oleks vahva, kui klass saaks valmis järgmiseks õppeaastaks, kuid kõik see vajab veel läbirääkimist. Ka kindlat kogusummat, mida vaja oleks, ei osata veel öelda. “Kõige kallim on kindlasti tahvel, sest see peab taluma niiskust. Vajalikud pingid on meie tublid õpilased võimelised ise valmistama, vaja on vaid materjali ja värvi,” rääkis Lazarev, kinnitamaks, et palju saab ka ise ära teha.

Õuesõppeklass on plaanis rajada põhikooli juurde. Kooli huvijuht märkis, et kuna Salme põhikool asub looduskaunis kohas, leitakse õueklassile kindlasti tore paik. “Klassi rajamisele on plaanis kaasata võimalikult palju lapsi – teha nii-öelda ise oma pisikeste kätega,” lausus Mariliis Lazarev. “Meie soov on, et klass oleks lihtne, armas ja kõigile südamelähedane.“

Kui keegi tunneb, et tahab ja saab Salme kooli õuesõppeklassi rajamist jõudumööda toetada, võib rahalise annetuse teha ka Salme vallavalitsuse arvelduskontole: SEB 10022030960007, märksõna “Õuesõppe klass”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 420 korda, sh täna 1)