Saarlased lähevad Soome messile

Kristina MägiJaanuari keskel võtavad saarlased suuna põhja poole – Helsingisse. Lisaks lumele loodetakse Kuressaare linnavalitsuse turismispetsialisti Kristina Mägi (fotol) sõnul Soomes kohata toredaid reisihuvilisi naabreid, keda põhjamaade suurimal turismimessil Matka 2014 Saaremaale kutsuda.

Meri on turismispetsialisti sõnutsi Saaremaa elus-olus alati tähtsat rolli mänginud. “Meri, see on tee laia maailma, see on saarlase söögilaud, see on karge kosutus kuumal suvepäeval,” ütles Kristina Mägi. Peale selle on meri avatud värav kõigile külalistele ning just selle sõnumiga läheb Saaremaa esindus messile seekord. “Infot nii viikingite, sadamate, tuletornide kui ka teiste merega seotud teemade kohta saab värsketest Saaremaa turismitrükistest.”

Kuna Saaremaa on Soomes tugev kaubamärk, on saarlased juba aastaid osalenud Helsingi messil oma messiboksiga, mitte ühisel suurel Eesti pinnal. Nii ka seekord.

Saaremaa 12 m2 suurune messiboks asub Eesti messipinna vastas.

Eesti suurimat saart esindavad messil Kuressaare turismiinfokeskus, SA Saaremaa Turism, Saaremaa Spa Hotels, Grand Rose Spa, Tuule Villa reisibüroo ja Arensburgi Reisid. Nii nagu maakaartidel on ka messil oma külje alla võetud Hiiumaa (turismiliit).

Põhjamaade suurim turismimess toimub 16.–19. jaanuaril Helsingi messikeskuses. Messi tunnuslause on “Paik, kus kohtub terve maailm”. Kaheksakümnest riigist tulnud ligi 1100 eksponenti loovad äsja alanud uuele turismiaastale suurepärase alguse. Viimasel messil löödi 76 000 inimesega kõigi aegade külastajaterekord.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 604 korda, sh täna 1)