
MASENDUSES: Asjatundjate sõnul kannatab suur osa inimestest sügistalvise depressiooni või raskemeelsuse all. Meeleolu parandamiseks piisavat sellest, kui lisame oma keskkonda rohkem erksaid värve. Foto: internet
Elame aastaajal, mil isegi psühhiaatrid on haavatavad: talvine pime aeg võib mõjutada ka sellise oma ala suure spetsialisti hingeseisundit, kes väga hästi oskab lahti harutada teiste inimeste hingeprobleeme, kirjutab Austria ajaleht Die Presse.
“Ehkki tugevalt väljendunud talvist depressiooni pole mul seni olnud, on mind ikkagi mõjutanud see, mida võime nimetada talviseks raskemeelsuseks,” ütles lehele antud intervjuus Viini psühhiaater ja psühhoterapeut Marta K.
Tema sõnul seisneb talvise depressiooni ja talvise raskemeelsuse erinevus sümptomite iseloomus: depressioon on tugevam ja seega kujutab raskemeelsus endast depressiooni kergemat varianti. Mõlema jaoks on aga iseloomulik sesoonne piirang. Lisaks on neil hingeseisunditel üks põhjus – valge aja puudumine.
Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.
No nüüd tuli ometiks valge lumi maha. Meeleolu on ka palju parem.. Sain sel talvel esimest korda ka oma uued talvesaapad kapist välja ja jalga. Kasukani on vist veel aega. Kuigi see tahab ka kandmist, muidu läheb koi sisse.