Sõrulased panevad tuleviku nimel üheskoos pead tööle (10)

Tuleval esmaspäeval on sõrulased ja miks mitte sõrulaste sõbradki oodatud Torgu vanasse koolimajja, mis on nüüdseks remondi läbinud ja ihkab enesele hinge sisse.

Seal toimub tunnike pärast keskpäeva ajurünnak, mille eestvedaja, MTÜ Torgu Kogukonnamaja juhataja epp petrovEpp Petrovi (fotol) sõnutsi innustas teda Sõrvemaa rahvast kokku ajama tõsiasi, et neil lihtsalt vedas ühel ilusal hetkel.

“Meil vedas sellega, et saime Torgu koolimaja renoveerimiseks aastal 2012 Leaderilt suure toetuse, see oli peaaegu 100 000 eurot, ja vald lisas sellele nii palju juurde, et meil on nüüd mõnus koht, kus oleks võimalik pakkuda igasugu kogukonnateenuseid,” selgitas Petrov Kadi raadiole antud intervjuus.

Kuna pole aga päris hästi teada, missuguseid kogukonnateenuseid pakkuda, milliseid teenuseid sõrulased ise soovivad ja mida ollakse võimelised pakkuma, ongi huvilised nädala algul kutsutud ühiselt ajusid ragistama. Mida rohkem rahvast, seda uhkem. Seda parem ka sealsetele elanikele endile.

Esmaspäevane üritus on Epp Petrovi kinnitusel esimene omataoliste jadas, millega üritatakse välja selgitada Sõrve kogukonnale huvipakkuvad ja vajalikud teenused.

“Samas peaksid need teenused olema ka sellised, et me suudaksime neid pakkuda,” märkis Petrov.

Ent samal ajal julgustas ta kohaletulijaid sellegipoolest välja käima ka esialgu absurdsena tunduda võivaid ideid. “See on tõesti see koht, kus inimesed võiksid rääkida oma unistustest ja lootustest. Kui me pole oma tulevikunägemust teadvustanud, siis on palju tahta, et see realiseeruks,” arvas ta.

Epp Petrov leiab, et mõtted tuleb esiti välja mõelda, siis välja öelda ning alles siis saab hakata nende teoks tegemise poole liikuma. Kui ühtegi head ideed veel pole, ei ole vaja muretseda. Kohale võiks minna nii ehk naa, sest üheskoos arutades need kõige paremad ideed tavaliselt sünnivadki.

Ajurünnaku tulem kogutakse kokku, sorditakse välja paremad ja teostatavamad mõtted, milliseid kogukonnateenuseid vajatakse, ja seejärel asutakse lõpliku valiku tegemiseks küsitlust koostama.

“Teeme ankeedi ja küsitleme inimesi ühekaupa, et mida nad konkreetse teenuse all mõtlevad, kuidas need peaksid välja nägema, palju nad on võimelised selle eest maksma ja nõnda edasi,” rääkis Epp Petrov.

Ka Torgu vallavolikogus tõdeti läinud kuul, et endisest Torgu koolimajast vormitav kogukonnamaja hakkab valmima. Istungi protokolli järgi peab maja hakkama tööle valla rahva jaoks ja selleks on vaja konkreetset inimest, kes kogukonnamaja eest hoolt kannaks.

Volikogus leiti, et kogukonnamajja tuleks palgata üks uus töötaja. Läbirääkimisi on peetud Annika Ellerveega, kes protokolli andmeil on oma põhimõttelise nõusoleku andnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 866 korda, sh täna 1)