Valguse valik tekitab segadust

Valguse valik tekitab segadust

ABISTAB: Loo autoril Toomas Harjusel tuleb oma igapäevatöös tihti inimestele lambipirnide valikul nõu anda. Foto: Sander Ilvest

Aeg-ajalt põleb kodus ikka mõni lamp läbi. Ettenägelikum inimene vaatab seepeale oma tagavarad üle, kel sealt aga midagi võtta pole, seab sammud poe poole. Kuid laiema valikuga kaupluseriiulitel avanev pilt võib silme eest nii kirjuks lüüa, et jäta või ostmata.

Lambipirnide valik on tänaseks päevaks nii suureks paisunud, et nendes orienteerumine on juba paras väljakutse. Hõõglampidele on lisandunud säästulambid, halogeenid ja LED-id; erinevad võimsused, kujud ja värvused, soojad ja külmad toonid.

Paljud võtavad poodi minnes vana lambi kaasa, aga alati pole sellestki abi, sest nii saab teada ainult lambisokli tüübi ja üldkuju. Sellest jääb aga pahatihti väheks, sest võimsust pole läbipõlenud lambi pealt sageli enam võimalik välja lugeda, see on aga väga oluline näitaja. Võib ka juhtuda, et vajalik lamp on asendatud sootuks teistsugusega, mida ise valida ei taipaks, kõige halvemal juhul on otsitav tootmisest aga hoopis maha võetud.

Edasi loe reedesest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 695 korda, sh täna 1)