Sina ei pea mitte ise haamriga virutama (5)

Sina ei pea mitte ise haamriga virutama

MAJA KADAKASEL KARJAMAAL: Kalma Ehituse omaniku Margus Mäeotsa hinnangul raskendas Lümanda mail vundamendi ja kanalisatsioonikraavi rajamist paene pinnas. Mehed said tööga aga kenasti hakkama. Foto: Sander Ilvest

Nii kõlab Kalma Ehitus OÜ moto. Sellega tahetakse öelda, et inimene, kes ise ehitamises kobakäpp on, võiks kutsuda uut maja ehitama või vana renoveerima Valjala Kalma Ehituse oskajad mehed.

Kalma Ehitus OÜ töömehed on tõestanud nii Saaremaal kui ka Soomes, et oskavad vilunult käsitseda nii haamrit kui ka teisi tööriistu. Praegu on üheksa-aastasel ehitusfirmal pooleli kaks objekti, üks Lümanda vallas ja teine Ratlas. Valjala ehitajad näitavad oma oskusi ka Soomes. Osa Kalma Ehituse oskustöölisi ehitab koostöölepingu alusel põhjanaabrite juures.

Saarlaste ehitusfirma esimene objekt oligi Soomes, kus renoveeriti üpris armetus olukorras olnud hobusetall. Töö maht oli nii suur, et ehitajail kulus kodusaare ja Soome vahet sõitmiseks ligi kolm aastat.

“Soomes võeti meid hästi vastu. Töömees on firma visiitkaart. Kui oskad tööd teha ja teed kvaliteetselt, siis sind ka hinnatakse. Meil mingeid probleeme ei olnud. Tellijad jäid meiega väga rahule,” rääkis Kalma Ehitus OÜ juht ja omanik Margus Mäeots.

Edasi loe reedesest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 107 korda, sh täna 1)