Ooperi-, opereti- ja balletisaar

Ilmselt on Saaremaa juba praegu paljude jaoks tuntud kui ooperisaar, kus suvel pakuvad suurepäraseid elamusi nimekad ooperiteatrid meilt ja mujalt.

Tänavu sügisel võib aga meie kodusaart nimetada ka opereti- ja balletisaareks, sest rahvusooper Estonia ja Eesti rahvusballett korraldavad siin festivali “Estoonlastelt saarlastele”.
Kui seni on meie turismihooaeg lõppenud oktoobrikuise Saaremaa ralliga, siis seekord on mere tagant kohale sõitnud külalistele lisa oodata kohe pärast seda. Paistab, et Aivar Mäe eesmärk on panna saarlased kõrgkultuuri armastama maast-madalast – on ju Kuressaare linnateatris kavas koguni kaks beebikontserti. Mõeldud on aga igas vanuses inimestele.

Eriti hea meel on selle üle, et festivalil lööb kaasa poolteistsada saare noort – näiteks on festivali tarvis plaanis panna muusikakoolide baasil kokku noorteetendus. Ja rõõm on sellestki, et suursündmusest saab osa mitte ainult linn, vaid ka vallad – maakonna koolid.

Eks sügisel ole näha, kuidas meie spordikeskus ja teatrimaja opereti- ja balletietendusteks sobivad. Ning kas suurejoonelist ja kahtlemata kallist ettevõtmist on tulevikuski mõtet korrata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)