Linnavalitsus otsib lasteaiale asenduspindu (4)

Kuressaare linnavalitsus ootab kinnisvaraomanikelt koostööpakkumisi võimalike asenduspindade leidmiseks Ida-Niidu lasteaia 12 rühmale (rühma suurus 16–24 last).

Plaani kohaselt alustatakse 2014. aasta suvel Ida-Niidu lasteaia remonti, mis kestab eeldatavalt ühe õppeaasta – 2014. aasta suvest 2015. aasta suveni – teatas linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas.

Linnavalitsuse haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul linnas ühtegi tühjalt seisvat lasteaiahoonet ei ole, seega tuleb pakutavad ruumid eelnevalt lastele sobivaks kohandada. Näiteks Ristiku lasteaia remondi ajal 2009.–2010. aastal olid lapsed paigutatud lisaks Tuulte Roosi ja Rohu lasteaiale ka haigla ja endise migratsiooniameti ruumidesse.

Ei ole välistatud, et asenduspinnad asuvad mitmes kohas. “Ideaalis loodame, et mahutame lapsed 2–3 asukohta,” ütles Salumäe ja lisas, et kui ühe pere lapsed peaksid rühmanimekirja alusel sattuma eri asukohtadesse, siis püütakse igati arvestada lapsevanemate sooviga, et lapsed oleksid siiski ühes majas.

Võimaliku asenduspinna puhul on oluline, et ruumi vahetus läheduses oleks õueala. “Köögi olemasolu ei ole primaarne, kuid võib valiku tegemisel otsustavaks saada,” märkis Salumäe. Esialgu on oodatud kõik pakkumised, sobilik variant loodetakse leida läbirääkimiste käigus.

Huvilistel palutakse endast teada anda jaanuari jooksul e-posti aadressil oilme.salumae@kuressaare.ee või helistades numbritel 45 50 514, 51 89 952.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 803 korda, sh täna 1)