Kõrgelaiu viisid madalikule kehv manööverdamine ja abi hilinemine (2)

Saaremaa ja Hiiumaa vahet sõitnud parvlaev Kõrgelaid sattus mullu novembris madalikule tüürimehe ebaõnnestunud manööverdamise ja kapteni appi kutsumisega hilinemise tagajärjel, selgus veeteede ameti (VTA) raportist.

“Laeva madalikule sattumise tõenäoliseks põhjuseks võib lugeda vahis olnud vanemtüürimehe ebaõnnestunud manööverdamist Sõru sadamas sildumisel ja kapteni hilinenud silda kutsumist,” seisab VTA koostatud ohutusjuurdluse raportis.

Raporti koostanud VTA ekspert järeldas pärast madalikule sattumise asjaoludega tutvumist, et laeva navigatsioonivahi korraldamine ja selle koosseis olid puudulikud, ja soovitas saata vanemtüürimehe mereakadeemiasse eritingimustes sildumist harjutama. Kapten peab aga täiendama sillaprotseduuri seda osa, kus käsitletakse kapteni silda kutsumist.

20. novembri õhtul kell 19 Saaremaa Triigi sadamast väljunud parvlaev Kõrgelaid triivis kell 20.30 Hiiumaa Sõru sadamasse sildumisel madalikule. Sildumismanööver ebaõnnestus ja laev jäi sadamakaist umbes 30 meetri kaugusele.

Laevale, reisijatele ja sõidukitele otsest ohtu ei olnud, laev seisis stabiilselt ja oli ahtrist kahe otsaga kai külge kinnitatud. Kõrgelaiu pardal oli 24 reisijat, üheksa meeskonnaliiget ja üheksa sõidukit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 684 korda, sh täna 1)