Nõukogu alustas päevakeskuse sasipuntra lahtiharutamist (1)

Nõukogu alustas päevakeskuse sasipuntra lahtiharutamist

OOTAB KAHJU KORVAMIST: Linnavolikokku kuuluv ja fotol volikogu esimeest valiv Piret Sarjas on seda meelt, et suure segaduse korraldanud Kuressaare Hoolekande SA nõukogu peab selle eest ka vastutama. Foto: Sander Ilvest

SA Kuressaare Hoolekanne uus koosseis muutis kehtetuks eelmise nõukogu otsuse, millega tühistati Piret Sarjase valimine Kuressaare päevakeskuse juhatajaks ja pikendati senise juhi Tiia Tammsalu juhatuse liikme lepingut.

Kuressaare eelmise võimuliidu kirstunaelaks osutunud päevakeskuse juhi valimise sasipuntra lahtiharutamine võttis uuel nõukogul teisipäeval aega kümme minutit.

Nõukogu koosoleku päevakorras oli kaks punkti. Esimesega valiti nõukogu esimeheks abilinnapea Madis Kallas, teisega tühistati nõukogu 12. augusti otsuse punkt number 2 – juhatuse liikme konkursi kehtetuks tunnistamine.

Sellega on nüüdseks taastatud olukord, mis tekkis pärast mullukevadist hoolekandeasutuse juhi konkurssi – kehtib nõukogu otsus, millega valiti juhatuse liikmeks Piret Sarjas, praegune Kuressaare haigla töötaja ja linnavolikogu aseesimees.

Piret Sarjase sõnul on õigluse jaluleseadmine hea, kuid siiski jääb praegu õhku rippuma küsimus, kes selle suure jama kokkukeeramise eest vastutab ja kes näiteks maksab kinni temale tekitatud materiaalse kahju.

Meenutame, et konkursi võitnud Sarjase kõrvaletõrjumisel mängisid juhtrolli enne oktoobrikuiseid valimisi Kuressaaret juhtinud Reformierakonna poliitikud. Oma tahtmise läbisurumiseks mängiti suvel ümber SA nõukogu koosseis, vahetades Sarjast pooldanud Elo Naaberi välja keskerakondlase Astrid Sepaga. Kui enne oli nõukogus Piret Sarjase poolt kolm liiget, siis Astrid Sepa abiga kaldus kaalukauss Tiia Tammsalu kasuks.

Nõukogu uues koosseisus olev Helle Kahm, ainus Reformierakonna esindaja oli üleeile ainsana juhatuse liikme konkursi kehtetuks tunnistamise vastu. Helle Kahm ütles, et ei ajanud seejuures poliitilist joont, vaid usub, et juhi valimisega tuleks alustada puhtalt lehelt ja korraldada uus konkurss.

Peale Kallase (SDE) ja Kahmi kuuluvad nõukokku veel Kairit Lindmäe (SDE), Katrin Keso-Vares ja Argo Kirss (IRL).

Kuressaare linnasekretär Eero Lapp ütles Saarte Häälele, et sihtasutus kavatseb vestelda Piret Sarjasega, et vaidlusele joon alla tõmmata ehk sõlmida kompromissleping, mis lõpetab kohtuvaidluse ära.

“Kokkusaamisel Sarjasega soovitakse saada vastust küsimusele, mis kuupäevast on Sarjas valmis asuma sihtasutuse juhataja ametikohale ja milliseid kulutusi on Sarjas kandnud seoses vaidluse kohtusse viimisega,” lausus Lapp. “Moraalne kahju ei ole Sarjase hagi ese, seega ei ole see teema aktuaalne.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 065 korda, sh täna 1)