Läbirääkimised SOL-iga algavad üsna pea (1)

Kärla vallavolikogu teatas Saaremaa omavalitsuste liidule ametlikult, et nad on nõus läbi rääkima. Seda soovitakse teha nii, et ühel pool lauda istuksid kõik SOL-ist välja astunud omavalitsused. Lümanda ja Kaarma on Kärla volikogu kinnitusel kokkusaamiseks valmis. 

Kuressaare linnapea Hannes Hanso ja abilinnapea Madis Kallas kohtusid aga eile Kihelkonnal SOL-i juhi Raimu Aardamiga. Hannes Hanso sõnul oli tegemist tutvumisvisiidiga ja sooviga enne võimalikke läbirääkimisi selgemat pilti saada. Linnapea lisas, et mingite muudatuste vajalikkus on ilmselge. Tema sõnul ei vii säärane “teie” ja “meie” suhtumine kuskile välja. Hanso lausus, et kindlasti on võimalik Saaremaa omavalitsused taas kokku koondada, kõik valupunktid tuleb läbi rääkida ja asjad selgeks saada. Kuressaare seisukoht on Hanso sõnul, et kõik otsused teeb linn iseseisvalt nii oma kui ka saare huvides, üheski läbirääkijate blokis ei osaleta.

Hanso märkis, et usutavasti on ka SOL-i pool muudatusteks valmis.

SOL-i esimees Raimu Aardam kinnitas Saarte Häälega vesteldes, et loodetavasti istutakse üsna pea ka ametliku läbirääkimiste laua taha. Aardami sõnul tuleb vastasseisud sirgeks rääkida ja ka tema märkis, et usutavasti on SOL muutusteks valmis. Olgu need siis kas või struktuurilised ja eelarvelised.

“Mingeid dogmasid meil läbirääkimistel kindlasti ei ole, kõike tuleb arutada,” ütles Aardam ja lisas, et seejärel saab SOL-i volikogu teha ka juba otsuseid tuleviku osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 366 korda, sh täna 1)