Pargi lasteaia rühmatoad said valgemaks

Möödunud aasta lõpus vahetati Kuressaare Pargi lasteaia rühmatubade aegunud ja amortiseerunud valgustus välja tänapäeva nõuetele vastavate LED-valgustite vastu.

“Kuna lasteaia remont on edasi lükkunud, siis laste tubade valgustusega me enam oodata ei saanud,” põhjendas lasteaia direktor Riina Saar.

Seni olid rühmatubades kasutusel klaaskuplid, mida kaubandusest enam saada ei ole, ja hõõglambid, mille tootmine on lõpetatud.

Saare sõnul on rühmatoad nüüd märgatavalt valgemad, samuti tagab uus valgustus rahalise kokkuhoiu. “Hõõglambid ja säästupirnid on ju palju kallimad,” rääkis ta. “Vahetasime igas kuus välja ligi viiskümmend lampi, aga nüüd me seda enam tegema ei pea.”

“Tehtud töö teeb rõõmu nii lastele, nende vanematele kui ka meie töötajatele,” kinnitas direktor Saar. “Ent kahtlemata vajab kogu lasteaiahoone kapitaalset remonti.”

Valgustuse vahetas linnavalitsuse tellimusel elektrifirma Vilelekt OÜ. Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna peaspetsialisti Rein Kallase andmeil vahetati uute vastu 48 lampi, mis läks maksma 3376 eurot. Kui palju uued lambid vanadega võrreldes säästu annavad, on tema sõnul veel vara öelda.

Valgustus vajab uue vastu vahetamist ka lasteaia teistes ruumides. “Sellega peab aga remondini ootama,” lausus Riina Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 315 korda, sh täna 1)