Leisi lapsed hakkavad kooli reklaamima (8)

Leisi lapsed hakkavad kooli reklaamima

KOOLILE TUNTUST JUURDE: Andrus Kandima (vasakul) sõnul on reklaamikampaania juba huvi tekitanud, Tõnu Erin usub, et lastelt lastele edasi antav sõnum on kindlasti mõjusam kui “vanainimeste arvamused”. Foto: Egon Ligi

Leisi vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon kutsub õpilasi üles looma Leisi keskkooli tutvustavat reklaamklippi.

Idee korraldada parima reklaamklipi loomiseks konkurss pakkus välja volikogu esimees Andrus Kandima.

“Meie eesmärk on populariseerida õppimist maakoolis ja kes seda kooli siis ikka rohkem reklaamida saab, kui mitte seal õppivad lapsed ise,” põhjendas Kandima. “Kui lapsed oma kooli usuvad ja see neile meeldib, siis oskavad nad seda läbi oma emotsioonide ja enda jaoks vägagi selge meediakäsitluse väga hästi teha.”

Kandima sõnul turgutab selline töö ka laste fantaasiat ning õpilased, kes kasutavad päevast päeva nutiseadmeid ja arvutit, saavad oma oskused proovile panna, luues midagi kasulikku. “Nii palju, kui kuulnud olen, õpilastel huvi asja vastu on,” sõnas Kandima.

Klippi hakataks näitama ja levitama sotsiaalmeedias, näiteks Facebookis ja Youtube’is, samuti koolide kodulehekülgedel.

“Hea on, kui lapsed midagi loovat teevad,” arvas Leisi keskkooli direktor, vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni kuuluv Tõnu Erin. “Kuna nad on üritanud nii üht kui teist – näiteks videoid – teha, siis võiksid nad seda teha ju oma kooli tutvustamiseks. Näidata, et siin elu käib ja töö toimub.”

Erini hinnangul on lastelt lastele edasi antav sõnum kindlasti mõjusam kui “vanainimeste arvamused”. “Eks me ise aita omalt poolt kaasa viimistluse osas,” lubas ta.

Konkurss on mõeldud õpilastele alates viiendast klassist.

Kolme minuti pikkuse klipi kompositsioon on vaba, kasutada võib videoid, fotosid, joonistusi. Ka võistkonna suurus on konkursil osalejate endi otsustada. Hindamisel peetakse oluliseks töö laiahaardelisust, löövust, loomingulisust ja humoorikust.

Jõulude eel välja kuulutatud võistluse tähtaeg on 27. jaanuar kell 23.59.

Võistluse peaauhind on päev Pärnu veekeskuses. Kolme paremat tööd on kavas tutvustada naaberkoolidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 943 korda, sh täna 1)