Kuressaare turismiinfo plaanib arendada konverentsiturismi

karmen pajuKuressaare turismiinfokeskus kavatseb arendada koostöösuhteid Eesti Konverentsibürooga. “Meil on mitmeid hotelle, aga aktiivset teenuse pakkumist ei ole, pigem on konverentsi korraldamise võimalus lisateenus,” ütles Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju (fotol).

Karmen Paju sõnul tuleks, arvestades seda, et Kuressaares ja Saare maakonnas on mitmeid seminari- ja konverentsiruume, leida väljundeid nende aktiivseks pakkumiseks. Paju märkis, et suurema arvu konverentsituristide Eestisse ja Saaremaale meelitamine on kindlasti oluline, kuna tegemist on külalistega, kes kulutavad tavaturistidega võrreldes tunduvalt enam.

“Rahvusvahelistele konverentsidele ning kultuuri- ja spordiüritustele saabuvad turistid on üldreeglina altimad tutvuma sihtkoha vaatamisväärsustega ning huvituvad enam konkreetse piirkonna ajaloost ja kultuurist,” selgitas Karmen Paju.

Hästi korraldatud üritusega kaasnevad emotsioonid jõuavad tema sõnul nn viirusturunduse meetodil külastajate töökaaslasteni, sõprade ja pereliikmeteni. See on aga jälle üks samm Saaremaa paremaks tutvustamiseks ja uute turistide siia meelitamiseks.

Paju möönis, et paraku meil Saaremaal konverentsiturismi koordineerivat üksust ei ole, seminariruume omavate ettevõtete näol on enamasti tegemist pigem passiivse lisandväärtuse pakkumise kui aktiivse igapäevase müügitööga.

“Kahtlemata on konverentsiturism aga perspektiivikas majandusharu,” kinnitas Karmen Paju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 402 korda, sh täna 1)