Kuivastu–Virtsu liinil on aasta algul hõredam sõiduplaan

Väinamere Liinide teatel kehtib Muhu ja mandri vahelises laevaliikluses praegu hõredam sõiduplaan, kuna tavapäraselt on nõudlus aasta alguses kõige madalam.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul tegi operaator kuni 20. detsembrini Kuivastu–Virtsu liinil iga päev kommertsreise, mis tihendasid riigi tellitud hõredat graafikut. “Vähemalt jaanuaris ja veebruaris kom-
mertsreise ei ole. Aasta alguse nõudlus on kõige madalam ja siis sõidavad laevad hõredama, 1 tunni ja 10 minuti graafikuga. Reedeti ja pühapäeviti järgime riigi tellimusel ka tihedamat sõiduplaani,” selgitas Hiiuväin.

Väinamere Liinid palub reisijatel enne sadamasse sõitmist kindlasti tutvuda talvise sõiduplaaniga. Tööpäevadel väljuvad laevad kummastki sadamast iga 1 tunni ja 10 minuti järel. See on nn ühe laeva graafik, kus liini suudab ära teenindada üks suur laev. “Reedel ja pühapäeval teeb reise ka teine laev, mis on talvel vana hea Regula,” märkis Hiiuväin. “Parvlaeva Regula väljumisajad ei ole täpselt 1 tunni ja 10 minuti graafikus, kuna see on Regulale raske täita – ta peab sadamas tegema lisamanöövri, mida uued laevad tegema ei pea.”

Kõik väljumisajad on kirjas veebis www.tuulelaevad.ee e-pileti ostukalendris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 221 korda, sh täna 1)